انتقال عضو شورای مرکزی نهضت آزادی به مکانی نامعلوم

امیر خرم، عضو شورای مرکزی نهضت آزادی، امروز هنگام مراجعه به تاکسی تلفنی نزدیک منزلش به مکان نامعلومی برده شد.

نادیا قاسم‌پور همسر آقای خرم با تائید این خبر به بی بی سی فارسی گفت: «من شب گذشته به همراه دخترم منزل مادرم بودم و هرچه امروز با موبایل همسرم تماس گرفتم خاموش بود، نگران شدم به منزل آمدم و دیدم ساک سفرش دست نخورده است و به محل کار هم مراجعه نکرده بود.»

خانم قاسم‌پور با اشاره به اینکه به شدت نگران بی اطلاعی از همسرش بوده گفت:» از تاکسی محل تماس گرفتند و از من خواستند به دفتر آژانس بروم، در آنجا به من گفتند همسرم صبح وارد آژانس شده و می خواسته ماشین کرایه کند که دو نفر اسم او را خطاب کرده و کارت شناسایی نشان می‌دهند و آقای خرم را به همراه خود می‌برند.»

همسر آقای خرم با تاکید بر اینکه هیچ خبری از همسرش ندارد گفت: «این طور که مشخص است، اجازه تلفن یا خبر رسانی به خانواده نیز به ایشان داده نشده است.»

امیر خرم عضو شورای مرکزی نهضت آزادی، به اتهام شرکت در تجمع روز عاشورا و عضویت در نهضت آزادی به شش سال زندان محکوم شده است. پیشتر حکم زندان از طریق تلفن به آقای خرم اطلاع داده شده بود اما او خواستار احضاریه رسمی دادگستری شده بود.

آقای خرم عضو ارشد نهضت آزادی ایران از جانبازان جنگ هشت ساله ایران و عراق است و از سال ۱۳۶۵ به عضویت نهضت آزادی ایران درآمد. وی سال‌ها عضو دفتر سیاسی و شورای مرکزی نهضت آزادی ایران بود و از سال ۱۳۸۴ تا سال ۱۳۸۶ ریاست شاخه جوانان نهضت آزادی ایران را بر عهده داشت.

او در سال ۱۳۸۰، همراه با تعدادی از اعضای نهضت آزادی ، در آستانه انتخابات ریاست جمهوری دوره دوم محمد خاتمی بازداشت شد و در دادگاه انقلاب به ۵ سال زندان محکوم و پس از مدتی‌ با قید وثیقه آزاد شد.

برچسب‌ها: ,


%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: