یک مقام نظامی : سقوط هواپیمای جنگی ربطی به مانور امروز ندارد

جـــرس: درحالیکه یک هواپیمای جنگنده جمهوری اسلامی، همزمان با مانور هوایی موسوم به «فدائیان حریم ولایت ۳» در تبریز سقوط کرده بود، سخنگوی رزمایش ضمن رد ارتباط این سقوط با رزمایش مذکور، گفت: این اتفاق ارتباطی به رزمایش ندارد و اگر این مسئله با رزمایش فداییان حریم ولایت مرتبط بود، عملیات مورد نظر قطع و برای جلوگیری از سقوط‌های بعدی تشکیل جلسه داده می‌شد.
به گزارش ایلنا، یک فروند هواپیمای نظامی ارتش جمهوری اسلامی بامداد روز شنبه، ۱۹ شهریور، در شهر تبریز دچار نقص فنی شد و سقوط کرد، که خلبان این هواپیما موفق شد به موقع با چتر نجات به بیرون بپرد و جان سالم در ببرد.
در همین رابطه امیر سرتیپ چیت فروش ارتباط سقوط هواپیمای ارتش در تبریز با رزمایش فداییان حریم ولایت را تکذیب کرد.
سخنگوی رزمایش نیروی هوایی ارتش ضمن رد ارتباط سقوط هواپیمای ارتش با رزمایش مذکور، گفت: این اتفاق ارتباطی به رزمایش ندارد و اگر این مسئله با رزمایش فداییان حریم ولایت مرتبط بود، عملیات مورد نظر قطع و برای جلوگیری از سقوط‌های بعدی تشکیل جلسه داده می‌شد.
سرتیپ چیت فروش وقوع این اتفاقات را امری طبیعی در جریان رزمایش عنوان کرد و گفت: این مسائل در تمام رزمایش‌ها ممکن است اتفاق بیافتد و حداقل ۱۰ درصد در هر رزمایشی در همه کشور‌ها تلفات وجود دارد.

برچسب‌ها: ,


%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: