متن پیاده شده روز چهارشنبه 16 شهریور 90

چهارشنبه 16 شهریور نود هفت سپتامبر 2011 میلادی

امروز درباره 16 موضوع صحبت می کنیم.

موضوع اول این که انتشار گزارش دولت هلند است که درباره شرکت دیجی نوتار و این نکته که احتمالا بیش از سیصدهزار کاربر ای میل در ایران هک شده باشد را به مجلس هلند داده است. ایران معتقد است چهار شرکت دیگر غیر دیجی نوتار را هم هک کرده است و کد های امنیتی آن را دزدیده است. احتمالا جنجال بزرگی در راه است اما آنچه مهم است این است که تمام کاربر های ای – میل رمز عبور خود را تغییر دهند و مرورگر های فایرفاکس گوگل کروم را به روز کنند.

نوشته ها و مطالب خوبی این روزها در این باره منتشر می شود و باید  این موضوع را جدی گرفت.

نکته دوم این که طلا فروشان هم به اعتصاب پارچه فروشان پیوستند. دولت سال گذشته قول داده بود مالیات بر ارزش افزوده را یک سال حساب نکند اما با فرستادن قبض آن خواستار پرداخت این مالیات شد.

نکته سوم این که به مناسبت دویست مین روز حصر خانگی موسوی و کروبی، سی و سه نفر از زندانیان سیاسی بیانیه شجاعانه ای داده اند و طی آن خواستار پایان حصر این دو رهبر جنبش و همسران شان شدند.

نکته چهارم این که وحید بینایی از دراویش گنابادی که در جریان شلوغی های فارس تیر خورده بود در بیمارستان جان باخت و جنایت دیگری به جنایات حکومت در حق دراویش گنابادی اضافه شد. به خانواده او فشار آورده اند و تهدید کرده اند که او را در جای نامعلومی دفن خواهند کرد.

جنایت دیگری هم از نیروی انتظامی افشا شده و آن این که در دروود در استان لرستان جوانی 23 ساله را که یک مهمانی دستگیر کرده بوده اند با ضرب وشتم کشته اند و بعد خانواده او را تهدید کرده اند. دیروز خانواده او طی مصاحبه ای پرده از این اتفاق برداشتند.

نکته دیگر این که آقای احمد صد حاج سید جوادی با سابقه ترین مبارز سیاسی ایران نامه ی سرگشاده ای به آقای خامنه ای نوشته و در آن به ایشان تذکر داده که دادگاه های انقلاب را منحل کنید، زندانیان سیاسی را آزاد کنید و پرونده ها در اختیار دیوان عالی قرار دهید.

نکته ششم این که احمد قابل که در زندان وکیل آباد زندانی بود در بیمارستان بستری شد.

نکته هفتم این که سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی از سرکوب حکومت در آذربایجان انتقاد کرده و از حرکت فعالین حمایت کرده است.

آقای مهندس آزادی مدیر مسوول سابق نشریه هورمو در دستگیر شده است و بسیاری از دیگر از فعالین هم دستیگر شده اند. معاون وزیر اطلاعات هم در اظهار نظری گفته است که  اشتباه است که تمرکز نیروها در تهران باشد و شهرستان ها آسیب پذیر باشد.

نکته بعدی این که مجتبی میر طهماسب کارگردان ایرانی در حال خروج از ایران ممنوع الخروج شد.

نکته نهم این که سایت روزنامه جوان متعلق به سپاه برای علی کریمی فوتبالیست سرشناس به بهانه اهدای پیراهن اش به اشکان سهرابی شهید جنبش سبز برای او خط و نشان کشیده است.

مادر اشکان از علی کریمی تشکر کرده است.

نکته دهم این که نیروی زمینی سپاه دولت اقلیم کردستان معلوم کند منظور پژاک از آتش بس چیست تا آنها رسما اعلام نظر کنند.

نکته یازدهم این که آقای احمد وحیدی وزیر دفاع گفته که نصب رادار موشکی ناتو در ترکیه عامل ناامنی است و همین طور درباره شکایت از روسیه به دلیل عدم تحویل اس سیصد دفاع کرده و آن را توصیه یکی از مقامات روس خوانده است.

نکته دوازدهم این که اجلاس مجلس خبرگان افتتاح شد و وقتی آقای رفسنجانی با چند دقیقه تاخیر وارد شد خیلی ها از او استقبال کردند و آقای مهدوی وقتی او وارد شد جلسه را شروع شد و خود آقای مهدوی هم حرف های زده است که به نظر خیلی بی سر و ته می آید.

نکته سیزدهم این که آقای مصلحی در همین اجلاس برای گروه انحرافی خط و نشان کشیده و تلویحا آنان را برانداز و ضد اسلام و ضد نظام خوانده است. فرمانده نیروی قدس هم در اجلاس خبرگان صحبت می کند.

نکته دیگر این که آقای روانبخش که قبلا با آقای مصباح کار می کرد الان از او بریده است اعلام کرده که این جبهه پایداری را آقای مصباح راه انداخته است.

نکته چهاردهم این که کاروانی شامل پنجاه خودروی نظامی از مرز لیبی عبور کرده و وارد نیجر شده و به پایتخت رسیده است فرمانده محافظین قذافی در میان آنان است.

نکته پانزدهم این که در سوریه در هفته گذشت 60 نفر دیگر کشته شدند و آمار کشته شدگان به بیش از سه هزار نفر رسیده است. تقریبا هر بیست و چهار ساعت 16 نفر کشته شده اند.

اما بحث آخر ما درباره لزوم اتحاد بین نیروهای مخالف می ماند برای فردا.

اندکی صبر سحر نزدیک است

تا فردا شاد، پیروز، موفق و سرافراز باشید

برچسب‌ها:


%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: