متن پیاده شده روز شنبه 12 شهریور 90

سلام

شنبه 12 شهریور 90، 3 سپتامبر 2011 میلادی

امروز در مورد 11 موضوع صحبت می کنیم.

 

حکومت؛ مضحکه ی آب بازی جوانان

موضوع اول اینکه روز گذشته در پارک ملت مشهد جوانان قرار گذاشته بودند که کنار استخر پارک تجمع کرده و آب بازی کنند. اما ماموران امنیتی که با لباس های ورزشی و مبدل در این پارک نیروهای خود را بسیج کرده بودند از این کار جلوگیری کرده و 30 نفر را دستگیر کردند. این کاری که جوانان می کنند در واقع بازی باخت-باخت را برای حکومت رقم می زنند. حکومت اگر کاری نکند باعث تجمع و گردهمایی جوانان می شود و اگر هم راه دوم را انتخاب کند که حمله دستگیری مردم است، اسباب مضحکه ی خود را نه تنها در ایران که در سراسر جهان رقم می زند، کما اینکه این اتفاق هم افتاده و در دنیا حکومت ایران را به عنوان حکومتی معرفی می کنند که از آب بازی چند جوان هم وحشت دارد. شبیه این کار را جوانان صربستان بودند که برای میلوسویچ جشن تولد می گرفتند ولی از کیک کاغذی استفاده می کردند و وقتی پلیس دستگیرشان می کرد می گفتند خب ما برای میلوسویچ تولد گرفته ایم، که در واقع هدفشان مسخره کردن دیکتاتور بود. این حرکت های ساده که حکومت را در دنیا مضحکه می کند از کنش هایی ست که در کشورهای دیگر هم اتفاق افتاده است.

 

اعتصاب غذای زندانیان تبریز

29 نفر از 30 فعال تبریزی که در مراسم افطار و بعد از اعتراض به خشک شدن دریاچه ی ارومیه دستگیر شده بودند در زندان دست به اعتصاب غذا زدند.

 

درگیری درویشان و لباس شخصی ها

به گزارش سایت مجذوبان نور در شهرستان کوار از استان فارس، لباس شخصی ها و بسیجی ها به تحریک یک طلبه ی تندرو به سمت دراویش تیراندازی کرده و به منازل و مغازه ها حمله کردند و البته متقابلا دراویش هم از خود دفاع کردند و چند ساعت درگیری در این شهرستان ادامه داشته است. بسیجی ها شعار «مرگ بر درویش آمریکایی» سر می دادند و در نهایت نیروهای امنیتی به محل می آیند. ماموران در محل مجلس درویشان دوربین مدار بسته نصب کردند. درگیری با تحریک یک طلبه نظیر اتفاقات دوران قاجاریه است و نشان می دهد که حکومت از چند درویش هم ترس دارد.

 

ادامه ی درگیری سپاه و پژاک

سپاه اعلام کرده است که در کردستان و منطقه ی سردشت دست به عملیات بر علیه پژاک زده است. از هر دو طرف تلفاتی گزارش شده اما آنچه که مشخص نیست این است که مردم عادی چقدر خسارت دیده و قربانی این خشونت ورزی شده اند.

 

شرط پارچه فروشان برای بازگشایی مغازه ها

سایت های حکومتی خبر می دهند از این که در شب عید فطر پارچه فروشان با وساطت آقای ابوترابی نماینده ی مجلس، قبول کردند که به شرطی که مسایل مالیاتی شان حل شود به سر کارهای خود بازگردند. باید دید که امروز بازار باز می شود یا خیر.

 

گزارش تند آژانس در مورد ایران

آقای آمانو، رییس بین المللی انرژی هسته ای، روز گذشته گزارشی را به 35 عضو این سازمان ارائه کرد که حاکی از فعالیت های مخفی هسته ای ایران داشته و سنترفیوژهایی را به سایت های زیرزمینی منتقل کرده و در حال ساخت کلاهک هسته ای برای موشک است. جالب است که این گزارش نسبتا تندی که آقای آمانو داده، از نظر آقای سلطانیه گزارش خوبی توصیف شده و ایشان گفته اند که این گزارش سندی است بر تایید صلح آمیز بودن فعالیت های هسته ای ایران.

 

رادارهای ناتو در خاک ترکیه

ترکیه اعلام کرد که تا پایان سالجاری میلادی، رادارهای هشدار دهنده ی ناتو را در خاک خود مستقر خواهد کرد. این رادارها که آمریکایی هستند قرار است برای حمله ی موشکی به اروپا هشدار دهند، حمله ای که همواره گفته شده ممکن است از سوی ایران سربزند. باید دید ایران چه واکنشی به این موضوع نشان خواهد داد.

 

لغو سفر لاریجانی بدون هیچ توضیحی

سفر آقای علی لاریجانی به چین و کره شمالی که قرار بود این هفته انجام شود لغو شده و هیچ توضیحی هم درباره ی آن داده نشده است.

 

ادامه ی جنجال ها بر سر چادر

امام جمعه ی مشهد درباره ی نشریه ی خاتون و مسئله ی حجاب  و چادر گفته است که دست اندرکاران این نشریه باید محارب شناخته شده و در واقع اعدام شوند. یک نماینده ی زن مجلس هم از رنگ مشکی چادر دفاع کرده و دوباره این بحث را داغ کردند. البته پیشتر هم اشاره کردیم که واردات چادر مشکی بیش از نیم بیلیون دلار در سال در انحصار یک گروه خاصی است که نزدیک به موتلفه ی اسلامی هستند و به نظر می رسد گناه نشریه ی خاتون این است که یک نفر در آن مصاحبه کرده و گفته است که رنگ مشکی برای چادر مناسب نیست و از زمان ناصرالدین شاه باب شده است. به هر صورت جنجال بزرگی که کماکان جریان است به نظر می رسد که در پایان به نفع جیب جمعیت موتلفه تمام می شود.

 

افزایش شمار جانباختگان سوری

در سوریه دیروز دستکم 17 نفر در تظاهرات کشته شدند. در حما، درست مثل ایران، پلیس و نیروهای امنیتی به منزل هایی که مردم در آنها الله اکبر می گفتند حمله کردند. اتحادیه ی اروپا دیروز تصویب کرد که نفت سوریه را تحریم کرده و نفت کش های اروپایی هم حق حمل نفت سوریه را ندارند و بانک های اروپایی هم حق گشایش اعتبار برای نفت سوریه را نخواهند داشت. 30 درصد درآمد سوریه از فروش نفت است که 95 درصد آن را هم به اروپا صادر می کند.  در سایت های داخل ایران هم این زمزمه ها به چشم می خورد که ایران بی جهت پشت سوریه قرار گرفته است.

 

افشاگری نیروهای حکومتی

در ادامه ی بررسی تجربه ی ملت های دیگر، به همین سوریه اشاره می کنم که دادستان ناحیه ی حمص بعد از اینکه ناپدید شده بود از جای امنی مصاحبه کرده و گفت که 72 نفر در یک روز اعدام شدند و بیش از 320 نفر زیر شکنجه کشته شدند. همانطور که قبلا هم صحبت کردیم، همکاری افراد داخل حکومت و افشاگری هاشان بسیار موثر است. همانند افشاگری و خاطره نویسی های سربازان اسرائیلی در مورد کشتار مردم فلسطین. در جنبش خودمان هم مواردی از لباس شخصی ها داشتیم که خاطرات خود را منتشر کردند. برای این کارها می توان برنامه ریزی کرد که نتیجه آن بسیار اثرگذار خواهد بود.

 

اندکی صبر سحر نزدیک است

تا فردا شاد، پیروز، موفق و سرافراز باشید

به امید پیروزی ایران و ایرانی

برچسب‌ها:


%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: