متن پیاده شده روز چهارشنبه 25 خرداد 90

سلام،

چهارشنبه 25 خرداد 90، 15 ژوئن 2011 میلادی

در مورد 13 موضوع امروز صحبت می کنیم.

موضوع اول اینکه مراسم ختم رضا هدی صابر پنج شنبه 26 خرداد در مسجد اعظم قلهک از ساعت 3 تا 5 بعد از ظهر برگزار می شود.

نکته دوم اینکه دادستان تهران آقای جعفری دولت آبادی که این روزها استاد دروغ گویی و وارونه کردن حقایق شده، اعلام کرده که هدی صابر سکته قلبی کرده ولی هیچ اشاره ای به اینکه او در اعتصاب غذا بوده و چگونه در روزهای قبل او را مورد ضرب و شتم قرار دادند و مسایل اینچنینی نکرده فقط به گردن گرفته که بله با تاخیر به بیمارستان رفته. همینطور ایشان در مورد هاله سحابی گفته که خانواده هاله نوشتند و نامه آن هم در پرونده موجود است که خودشان خواستند که کالبد شکافی نشود و بلافاصله دفن شود. گویی خانواده سحابی اصرار داشتند که شب ساعت 10 زیر نور چراغ هاله را دفن بکنند درحالیکه واقعیت این است که بازپرس ویژه را فرستادند منزل هاله سحابی و تهدید کردند و از دختر هاله سحابی امضاء گرفتند که جنازه باید دفن بشود و گفتند که آقای جعفری دولت آبادی گفته که قبل از 6 بعد از ظهر جنازه باید دفن شود وگرنه تهدید به دستگیری و غیره و غیره کردند.

نکته سوم اینکه فدراسیون بین المللی جامعه های حقوق بشر و جامعه حقوق بشر در ایران طی اعلامیه ای اعلام کردند که دولتمردان ایرانی مسوول مرگ زندانیان هستند.

نکته چهارم اینکه سهرابی راد، جوان 25 ساله ای که در زندان به بیماری قلبی هم دچار شده، به دلیل اینکه به وضعیت او رسیدگی نمی شود اعتصاب دارویی کرده. مادرش در نامه ای به جعفری دولت آبادی نوشته که اقلاً در زمان جنگ شنیدم که حتی سربازان عراقی را ایرانیها درمان می کردند. بچه من در زندان از سرباز بیگانه ای که با ما می جنگید کمتر نیست و چرا آقای جعفری دولت آبادی به او اجازه نمی دهد که او را به بیمارستان ببرند. ظاهراً شخص آقای دادستان مانع ارسال سهرابی راد به بیمارستان و به بیرون از زندان است.

نکته پنجم اینکه حسین جوادی و عثمان احسنی دو تن از مبارزین کرد که در زندان رجایی شهر هستند به دلیل ارتباط با گروه های مذهبی مجموعاً به 12 سال زندان محکوم شدند.

نکته ششم اینکه محاکمه 12 تن از فعالین کارگری شهر سنندج هم از دیروز آغاز شده.

نکته هفتم اینکه سخنگوی وزارت خارجه ایران آقای مهمانپرست در مصاحبه ای که دیروز داشت وحشت خودش و ایران را از پروژه جدید اینترنتی که نیویورک تایمز اعلام کرده بود و معروف به پروژه اینترنتی در سایه یا پروژه اینترنت در چمدان اعلام کرده و در واقع آمریکا را تهدید کرده که اگر دست به این کار بزند چنین می کنند و چنان می کنند. در حالیکه استبداد و حکومتهای استبدادی دشمن اصلی آنها دانایی و آگاهی مردم است و چرخش آزاد اطلاعات و آگاه کردن مردم به هر شکل روی دیوار، روی یک برچسب ساده، روی یک اطلاعیه، روی اینترنت، روی تلویزیون، روی رادیو به هر شکل دشمن اصلی است که استبداد را به شکست می رساند.

نکته هشتم اینکه آقای احمدی نژاد در معرفی آقای حمید سجادی دونده سابق کشورمان به عنوان وزیر ورزش و جوانان جنجال آفرینی جدیدی کرده و طی نامه ای ایرادات خودش به قانون ورزش و جوانان را اعلام کرده که با واکنش تند مجلس هم مواجه شده. البته به احتمال زیاد این جنجال سازی تازه آقای احمدی نژاد برای این است که مجلس وزیر پیشنهادی وی را رد کند و سه ماه هم بتواند زمان داشته باشد تاخیر بیاندازد معرفی وزیر جدید را چراکه آقای احمدی نژاد وقتی که سازمانهای ورزش و جوانان بودند مستقیماً دست خودش بودند و حساب و کتاب و غیره هم احتیاج نداشت که به مجلس پس بدهد. همینطور آقای احمدی نژاد مصلحی وزیر اطلاعات را از شورای پول و اعتبار هم که قبلاً به عنوان یکی از وزرای نماینده دولت معرفی شده بود و او را با وزیر کار و وزیر تعاون عوض کرد.

نکته نهم اینکه سایتهای یکشنبه و هفت صبح که نزدیک به آقای مشایی هستند به شدت مجدداً به آقای مصباح یزدی حمله کردند با وجود اینکه روز قبل از آن آنطرفی ها خیلی خیلی تند از آقای مصباح یزدی دفاع کردند. از جمله نوشتند که یک موی گندیده احمدی نژاد به صد تا مثل آقای یزدی می ارزد و توطئه های افرادی مثل محمد تقی مصباح یزدی هیچ تاثیری بر دولتیها نخواهد داشت. این کشمکش بر سر آقای مصباح یزدی که زمانی سینه چاک دولت بود و تا حد مقدسین هم بالا می بردنش به نظر من بهترین صحنه ای است که کیفیت دعوا بر سر قدرت در ایران را نشان می دهد.

نکته دهم اینکه آقای میرکاظمی که قبلاً وزیر نفت بود تایید شد که گناهش این بود که در سفری که آقای خامنه ای به عسلویه داشته وضع خراب پروژه را در حین بازدید به آقای خامنه ای گزارش کرده و آقای خامنه ای هم گفته که این خلاف گزارش دولت است. همینطور خوب توضیح داده که صنعت نفت ایران چگونه بحرانی است و اگر فکری به حال آن نشود خواهد خوابید. همین کافی بوده که آقای احمدی نژاد وی را برکنار کند.

نکته یازدهم اینکه فیلم «ایران جنوب غربی» ساخته رضا فرتوسی و فیلمبرداری رضا ابیاد برنده جایزه اول جشنواره دلا هورا مهمترین جشنواره فیلم های مستند محیط زیستی در بارسلونای اسپانیا شده که این فیلم راجع به خشک شدن هورالهویزه و آخرین ساکنین این ناحیه از مملکت ما است.

نکته دوازدهم اینکه آقای یوسف رشیدی مدیر عامل کنترل کیفیت هوای شهر تهران اعلام کرده که تا آخر تابستان وضعیت هوای تهران در موقعیت ناسالم باقی خواهد ماند.

و نکته آخر اینکه در سوریه مردم سوریه که در فاصله جمعه ها به خیابان می آیند، در بسیاری از شهرها شروع به تظاهرات شبانه کردند و همینطور در شهر دوما اعلام کردند که نافرمانی مدنی می کنند، قبض آب، برق، تلفن و مالیات را نخواهند پرداخت. وحشی گری حکومت سوریه بخصوص در ناحیه جسر الشغور افزایش پیدا کرده و خانم هیلاری کیلینتون هم مجدداً همکاری ایران در سرکوبهای سوریه و همکاری با دولت دمشق را مطرح کرده و گفته که حملات شرورانه حکومت سوریه علیه دموکراسی خواهان با همدستی ایران انجام می شود.

اندکی صبر سحر نزدیک است. تا فردا شاد، پیروز، موفق و سرافراز باشید. به امید پیروزی ایران و ایرانی.

برچسب‌ها:


%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: