متن پیاده شده روز شنبه 21 خرداد 90

شنبه 21 خرداد 90، 11 ژوئن 2011

امروز درباره ی 13 موضوع صحبت می کنیم.

تلویزیون پی بی اس، تلویزیون عمومی و غیرتجاری آمریکا، شب گذشته در برنامه ی نیوز آور که پربیننده ترین برنامه ی این شبکه است، مصاحبه ای را با یک دختر ایرانی انجام داد که توضیح داد که چگونه در حوادث بعد از انتخابات به او تجاوز شده و حتی روی ادرار کردند.

شورای صنفی دانشگاه فردوسی مشهد در بیانیه ای خواستار توضیح فوری مسوولان دانشگاه در خصوص موضوع تجاوز به یکی از دختران این دانشگاه شد.

خانم شیرین عبادی، برنده ی جایزه ی صلح نوبل، خواستار این شد که از پس پارک لاله را به یاد هاله ی سحابی، پارک هاله بنامیم تا یادآور جنایاتی باشد که نه تنها بر هاله که بر تمام شهروندان ایران صورت گرفته است.

مسعود باستانی، روزنامه نگاری که توسط یک سرباز در مقابل دیدگان مادرش در زندان مورد ضرب و شتم قرار گرفته بود، از سرباز مربوطه شکایت کرده و بعد به جای رسیدگی به شکایت راهی زندان انفرادی شد و سرانجام پس از اینکه شکایت خود را پس گرفت به بند عمومی آمد.

بابک کیومرثی، فعال مدنی آذربایجان، در یکی از روستاهای آذربایجان در خانه ی پدری اش دستگیر شد.

مردم خمینی شهر، در اعتراض به نیروی انتظامی و قضایی دست به تجمع اعتراضی زدند. در تجمع در ارتباط با پرونده ی تکان دهنده ی حمله ی اراذل و اوباش به جشنی در یکی از باغ های اطراف خمینی شهر و تجاوز به زنان حاضر در مهمانی برگزار شده بود. مردم خواستار رسیدگی مسوولان نیروی انتظامی و قضایی در این خصوص هستند که اینان تا کنون کاری برای این پرونده نکرده اند.

آقای سردار افشار، از فرماندهان سپاه، گفته است که در استان کار شناسایی جن گیرها آغاز شده است. این هم ماموریت جدید آقایان است.

وزیر اطلاعات دوباره یک جاسوس آمریکایی را گرفته که این دفعه با میلیون ها دلار می خواسته در انتخابات اغتشاش کند. همینطور اعلام کرده اند که سه تروریست را در شرق کشور کشته اند و چهار تروریست دیگر را هم دستگیر کرده اند. این روزها وزارت اطلاعات دائما 30 جاسوس، یک جاسوس و انهدام شکبه و غیره را روزانه انجام می دهد و تقریبا هر روز یک فیل هوا می کند.

سخنگوی فارسی گوی وزارت خارجه ی آمریکا، آقای آلن ایر، ملاقات هر مقام آمریکایی با آقای مدحی را تکذیب کرد و گفت هیچ مقامی از جانب آمریکا با ایشان ملاقات نکرده است. در فیلمی که از تلویزیون ایران پخش شد، آقای مدحی مدعی شد که با آقای جو بایدن، خانم کلینتون و برخی مقامات آمریکایی دیدار داشته است و هفت میلیارد دلار پول در اختیارش گذاشته اند.

آقای بهروز علی شیری، رییس سازمان سرمایه گذاری خارجی می گوید به جای شرکت های بزرگ نفتی که به دلیل تحریم حاضر به کار با ایران نیستند، مجبور هستیم به سراغ شرکت های کوچک رفته و آنها را به سرمایه گذاری در ایران تشویق کنیم. به نظر نمی رسد که این امر به تحقق برسد، چرا که شرکت های کوچک برای کار متکی به شرکت های بزرگ هستند و دیگر اینکه آنها هم می ترسند که مشمول تحریم قرار بگیرند. صنعت نفت ایران به دلیل عدم سرمایه گذاری خارجی در وضعیت خوبی قرار ندارد و وقتی آقای میرکاظمی همین نکته را به آقای خامنه ای گزارش داد از سوی آقای احمدی نژاد کنار گذاشته شد. ظاهرا صنعت نفت ایران 200 میلیارد دلار سرمایه گذاری نیاز دارد.

روز گذشته در سوریه باز هم در بسیاری از نقاط این کشور تظاهرات اعتراضی برگزار شد و دستکم 30 نفر در این تظاهرات کشته شدند. مردم سوریه عکس های بشار اسد و پرچم های چین، روسیه و جمهوری اسلامی را به آتش کشیدند. پناهندگانی هم که از سوریه به ترکیه گریخته اند اشاره کرده اند که تک تیراندازان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و ماموران جمهوری اسلامی را دیده اند که با نیروهای سوری همکاری می کردند.

حزب مشارکت، سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی و دهها تشکل دیگر هم اطلاعیه داده و برای تظاهرات 22 خرداد از مردم دعوت به عمل آوردند.

نکته ی سیزدهم اینکه انشاالله بعد از اینکه این راهپیمایی هم به خوبی برگزار شود، سعی می کنم بحث هایی را به طور روزانه، به غیر از مرور اخبار، دنبال کنم به طوریکه تجربیات موفق مبارزات بی خشونت در کشورهایی همچون شیلی، لهستان، آرژانتین و غیره با بررسی کرده و مقایسه کنم که روشی که ما در ایران آن را دنبال می کنیم شبیه به کدام کشورها می تواند باشد و چگونه می توانیم به دو خواسته ی جنبش که ایجاد شکاف در درون نیروهای سرکوب و فلج کردن دستگاه حکومت دست بیابیم و چگونه برای رسیدن به این خواست ها برنامه ریزی کنیم.

اندکی صبر سحر نزدیک است

تا فردا شاد، پیروز، موفق و سرافراز باشید

به امید پیروزی ایران و ایرانی

برچسب‌ها:


%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: