حضور صدها هزار تهرانی در راهپیمایی سالگرد انتخابات جنجال برانگیز گذشته

دبی-العربیه.نت

شاهدان عینی از حضور گسترده مردم در راهپیمایی سکوت در روز 22 خرداد سالگرد انتخابات جنجال برانگیر ریاست جمهوری سال 1388 خبر می دهند.

شورای هماهنگی راه سبز امید که وظیفه سازماندهی اعتراض ها پس از حبس خانگی میرحسین موسوی و مهدی کروبی را بر عهده دارد از مردم خواسته بود یکشنبه 22 خرداد در سالگرد انتخابات راس ساعت 18 به وقت محلی در تقاطع ولیعصر تا ونک تهران در پیاده روها راهپیمایی سکوت راه اندازی کنند.

یک شاهد عینی در گفت و گو با «العربیه.نت» جمعیت حاضر در پیاده رو ها را از 700 تا 800 هزار نفر ارزیابی کرده است.

شاهدی دیگر گفت: » بدون اغراق جمعیت عابر در پیاده رو ها بیش از بیست برابر روزهای عادی بود در خیابان ولیعصر. از میدان ولیعصر تا میدان ونک.»راهپیمایی سکوت در سایه حضور گسترده نیروهای انتظامی و امنیتی برگزار شد. به گفته شاهدان عینی :» مامورین کلانتری ۱۰۴ عباس اباد کوچه های اطراف خیابان ولیعصر تا قبل از بیمارستان دی مستقر شدند به نحوی که بر ترافیک سنگین خیابان ولیعصر اشراف داشته و مامورین راهنمایی قلم به دست آماده یادداشت پلاک یا جریمه خودروهای که اقدام به بوق زدن نمایند هستند . با این همه بر جمیعت مردم در پیاده رو ها دو طرف خیابان به شکلی انبوه بدون سر دادن شعار حرکت می کردند.»

بنا بر گزارش ها محورهای ولیعصر تا فاطمی نیز مملو از جمعیت بود. بازداشت ها هم به گفته شاهدان عینی نسبت به تظاهرات گذشته اندک بود.

اما درگیری گزارش شده از این راهپیمایی مقابل پارک ساعی بود. بنا بر گزارش ها در ساعت ۱۹:۳۰ تعدادی از ماموران گارد ضد شورش به تجمع مردم در این منطقه که بسیار پرشمارتر از سایر نقاط ولی عصر بوده ، با شوکر و باتوم تهاجم برده اند.

گزارشی دیگر می افزاید : » نیروهای موتور سوار گارد ویژه با بیش از 50 موتور که هر کدام بصورت گروهی و با سرعت زیاد هر از چندگاهی حد فاصل میدان ونک و ولی عصر را طی می کنند. آنها با مانورهای خود سعی در ایجاد رعب و وحشت داستند.

اما مردم و جوانان بدون توجه به این قضیه به راهپیمایی سکوت خود ادامه می دادند. همچنین انبوهی از لباس شخصیهای وزارت اطلاعات و سپاه پاسداران در خیابان ولی عصر حضور داشتند.»

Advertisements

برچسب‌ها: , ,


%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: