ادامه برگزاری مراسم بزرگداشت سحابی ها در اسپانیا و شهرهای مختلف آمریکا

جــرس: در ادامه برگزاری مراسم بزرگداشت مرحومان مهندس عزت الله سحابی و دختر ایشان هاله سحابی، گروهی از حامیان جنبش سبز نیز، روز جمعه دهم ژوئن (بیست خرداد) در مادرید پایتخت اسپانیا برگزار شد.
به گزارش جرس، این مراسم که به همت جمعی از دانشجویان ایرانی مقیم مادرید برگزار شد، با تلاوت قرآن مجید آغاز و با پخش چند نماهنگ متناسب با موضوع جلسه پیگیری شد.
جلسه با پخش و تبادل نظر در مورد مطالب مطرح شده در مصاحبه تلفنی شب قبل از شهادت هاله سحابی دنبال شد و در خاتمه یکی از نزدیکان آن دو مرحوم نیز، به بازگو کردن و شرح خصائل اخلاقی و اجتماعی آن دو پرداخت.
روز جمعه (دهم ژوئن- بیستم خرداد ماه) نیز در دانشگاه ایالتی کارولینای شمالی، مراسمی را با همراه با سخنرانی محسن کدیور، پژوهشگر نواندیش دینی برگزار شد.
بر اساس گزارش ها، مراسم مشابهی در همین روز (جمعه) از ساعت ۸.۳۰ تا ۱۰.۰۰ بعد از ظهر در «بنیاد توحید» شهر «سن خوزه» (کامیونیتی سنتر کمپبل) و از ساعت تا ۴.۳۰ تا ۵.۳۰ بعد از ظهر روز شنبه ۱۱ ژوئن در مرکز اسلامی شهر اوکلند برگزار شد.
طی روزهای اخیر همچنین جمعی از حامیان جنبش سبز، طی مراسمی در «لس آنجلس» آمریکا، یاد و خاطره آن دو مبارز ملی را گرامی داشتند و در همین راستا، گروهی از فعالان ایرانی مقیم ترکیه، بریتانیا، فرانسه، آلمان، سوئد و همچنین غرب ایالات متحده نیز، مراسم مختلفی برگزار کردند.

 

Advertisements

برچسب‌ها:


%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: