متن پیاده شده روز سه شنبه 17 خرداد 90

سه شنبه 17 خرداد نود، هفت ژوئن 2011 میلادی

امروز درباره 12 موضوع صحبت می کنیم.

موضوع اول سوالی است که از دیروز مانده و آن این که چه مشکلی رهبری و در واقع سپاه با احمدی نژاد پیدا کرده اند که  می خواهند او را بردارند؟ این اختلاف سه محور دارد. اول بر سر پول و پروژه های کشور است که آقای مشایی و باند احمدی نژاد دست شان را زیادی دراز کرده بودند در این پروژها، دومی دعوا بر سر سیاست خارجی است که سعی کرده بودند به مستقلا برای آمریکایی ها پیغام فرستاده بودند و به دنبال رابطه بودند. سومی هم مسئله وزارت اطلاعات است که ظاهرا پاره ای از اسناد را هم به ویژه اسناد عملیات های خارجی برای گروکشی بیرون کشیده اند. دراین سه حوزه کودتا چی ها و به خصوص سپاه با احمدی نژاد به مشکل خورده اند و در واقع با کسی که خودشان هم روز اول به آقای خامنه ای تحمیل کردند و به قالیباف ترجیح اش دادند به مشکل خورده اند. اما ورای این سه مشکل در جلسه ای که ظاهرا دو ماه قبل آقای عزیز جعفری و احمدی نژاد داشتند و به توافق هم نرسیده اند بر سر این بحران اقتصادی. این مطلب را کودتاچی ها فهمیده اند که بحران اقتصادی که در کشور در گسترش است به قدری بزرگ است که باید احمدی نژاد را بر سر آن قربانی  کنند و در صورت بزرگ شدن بحران همه کاسه کوزه ها بر سر احمدی نژاد بشکند و مردم را آرام کنند.

تحلیلی که سپاهی دارند، آن هسته ای که یک سر اش در داستان اطلاعات سپاه است و سر دیگراش باند قدیم آقای ذوالقدر و عزیز جعفری و دیگران است و آقای خامنه ای را هم آنها راه می برند مشکل بزرگی هم دارند و آن این که در آن واحد در سه جبهه در حال مبارزه اند. داخل حکومت، با دنیا و با مردم، تصمیم هم دارند که داخل حکومت را با کنار گذاشتن احمدی نژاد حل کنند و بعد از آن سعی کنن با دنیا آشتی کنند و نسبت به مردم تشدید سرکوب و سختگیری داشته باشند.

با توجه به این تصویر و اعترافاتی را که آماده هم کرده اند دهها پرونده از اطرافی های احمدی نژاد درست باید بررسی کرد که مردم چگونه می توانند از این فرصت استفاده کنند و این هسته سپاه را به چالش بکشد.

نکته دوم این که دیروز در اصفهان مراسم ختم مهندس سحابی و دختراش قرار بود برگزار شود که ماموران دولتی دخالت کردند و اجازه ندادند.

نکته سوم این که در دانشگاه مشهد یکی از دانشجویان دختر در مسیر دانشگاه به خوابگاه مورد ضرب و شتم و تجاوز به عنف قرار گرفته است که حال وخیمی در بیمارستان دارد. دانشجویان تجمع اعتراضی داشتند و خواهان استعفای رییس دانشگاه شدند.

نکته چهارم این که در دانشگاه هرمزگان هم چهار روز است که برق قطع است و با توجه به گرمای پنجاه درجه دانشگاه عملا تعطیل شده است که دانشجویان هم اعتراضی داشتند.

نکته پنجم این که خانم راحیل آشنایی وبلاگ نویس و فعال حقوق زندان از سه شنبه گذشته دستگیر شده است و به زندان رشت منتقل شده است.

نکته ششم این که سفر آقای احمدی نژاد به ارمنستان لغو شد دختر ایشان گفته به دلیل آماده نبودن اسناد مبادله اما سایت های دیگر خبر از این می دهند که دو نفر از اطرفی های احمدی نژاد ممنوع الخروج شده اند که سایت فرارو آن رو را مشایی و رحیمی معرفی کرده است.

نکته هفتم این که آقای علی لاریجانی بر سر مسئله وزارات نفت به آقای احمدی نژاد اخطار قانونی داده است ، این ایراد درباره کارگروهی است که ظاهرا آقای مشایی هم در آن عضویت دارد بنابراین کشمکش بر سر وزارت نفت ادامه دارد.

نکته هشتم این که نماینده ولی فقیه در سپاه گفته که علی زمان را تنها نگذارید که مراداش آقای خامنه ای بوده است وگرنه نفرین های زیارت عاشورا نصیبتان می شود. همین طور یدالله جوانی در سرمقاله ای که در ارگان سپاه، صبح صادق نوشته مطرح کرده که از اول  ما باید می گفتیم «امام خامنه ای» و طعنه ای به آقای هاشمی زده که از اول ایشان را امام خامنه ای نخوانده است و در واقع این روزها سپاهی های رده بالا تلاش می کنند برای توجیه پایین دستی ها که آقای خامنه ای عمود خیمه است و آبروی ریخته او را وصله پیله کنند.

نکته نهم این که آقای ذوالنور جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه هم خط و نشان کشیده است و گفته که  سپاه در برابر جریان انحرافی می ایستد و همین طور گفته که این انحراف بزرگترین انحراف جریان شیعه است. صراط نیوز هم که نزدیک به کیهان است خبرداده که پنج هزار مدیر در سراسر کشور از دار و دسته احمدی نژاد هستند و احتمالا می خواهند آنها را برکنار کنند.

نکته دهم این که آقای منوچهر غروی مدیر عامل اسبق ایران خودرو که مدت ها در بخش خصوصی به دنبال خودرو سازی بود به همراه همکاران اش دستگیر شدند، البته اخباری هم هست که به قید وثیقه آزاد شده اند.

همین طور مدیرعامل سابق دخانیات و معاون  اش هم در دادگاه محکوم شدند. گفته می شود این دستگیری ها در ارتباط با آقای مشایی و باند او ست.

نکته یازدهم این که آمانو در گزارش به شورای حکام آژانس انرژی اتمی نامه ایران را کافی نداسته و گفته شواهدی جدیدی داریم که ایران در برنامه های نظامی اتمی دست دارد.

نکته آخر این که در یمن با رفتن آقای صالح صحبت از انتقال قدرت جدی شده است و آمریکا و شکورهای اروپایی از طرح شورای همکاری خلیج فارس حمایت کرده اند که قدرت باید منتقل شود، گفته می شود عربستان هم آقای صالح را نگه می دارد و به نظر می رسد کار آقای صالح هم رو به اتمام است.

 اندکی صبر سحر نزدیک است

 به امید پیروزی ایران و ایرانی

Advertisements

برچسب‌ها:


%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: