متن پیاده شده روز چهارشنبه 11 خرداد 90

سلام،

چهارشنبه 11 خرداد 90، اول ژوئن 2011 میلادی

امروز در مورد 16 موضوع صحبت می کنیم.

موضوع اول اینکه آقای مهندس سحابی مبارز خستگی ناپذیری که به سیاست صداقت آموخت و روز گذشته فوت کرد، موضوع تشیع جنازه وی محل کشمکش جدیدی شده بین حکومت و مردم. تشیع جنازه مهندس سحابی قرار بود صبح امروز ساعت 8.5 از مقابل درب منزل وی در لویزان انجام بشود ولی نیروهای امنیتی که از دیشب منطقه را در کنترل گرفتند و گارد و پلیس و غیره چیدند فشار آوردند که تشیع جنازه امروز ساعت 7 صبح انجام بشود. خانواده مهندس گفته بودند که امروز از جلوی حسینیه ارشاد تشیع جنازه باشد اما مقامات امنیتی مقاوت کردند و فشار آورده بودند که تشیع جنازه همان دیروز ساعت 3 بعد از ظهر باشد که خانواده نپذیرفته بودند.  به هر صورت مسئله ترس حکومت از حتی جنازه مهندس سحابی چیز جدیدی نیست، حکومتی که از هر نوع تجمع مردم می ترسد. سحابی بیش از 15 سال در زندانهای شاه و زندانهای جمهوری اسلامی بود. عضو شورای انقلاب جمهوری اسلامی بود و کسی بود که من خودم بعداً از او شنیدم که یکی از زندانهای جمهوری اسلامی که رفته بود گفته بود که این زندان برای من از تمام زندانهای قبل تلخ تر و شدید تر بود، کسی که سالها در زمان شاه هم شکنجه شده بود.

نکته دوم اینکه محمد سیف زاده از موسسین کانون مدافعان حقوق بشر و از وکلای دعاوی مدافع زندانیان سیاسی که دستگیر شده بود از زندان ارومیه به 209 اوین که زندانهای انفرادی اطلاعات هست منتقل شده.

نکته سوم اینکه رسول بداغی معلم زندانی که دست به اعتصاب غذا زده،  از 5 روز پیش در زندان انفرادی بسر می برد و در یازدهمین روز اعتصاب وضعیت جسمی وی وخیم گزارش شده. مادر رسول بداغی به دلیل سکته قلبی به بیمارستان منتقل شده.

نکته چهارم اینکه سعید پور حیدر که به 5 سال زندان محکوم شده، گزارشی را با استناد به حرفهای 19 نفر از زندانیان سیاسی در بند 350 اوین تهیه کرده که سیاهه ای از کارهای حکومت در شکنجه رندانیان ارایه می کند. در خصوص شکنجه های جسمی صحبت از ضرب و شتم، ادرار به سرو صورت زندانی، آویزان کردن از پا، شلاق، استفاده از شوک الکتریکی بخصوص در نقاط حساس بدن و تجاوز جنسی ذکر شده و در شکنجه های روانی از اعدام مصنوعی، بازداشت اعضای خانواده، تهدید به بازداشت و تجاوز به همسر و دختر از مواردی است که سعید پور حیدر ذکر کرده.

نکته پنجم اینکه رفتگر 76 ساله عبدا… مرحومی که مدتی بود سوژه رسانه ها تبدیل شده بود، کارگر پیمانی یکی از پیمانکاران طرف قرارداد شهرداری که با 200 هزار تومان حقوق روزها در مسجد می خوابید و شبها کار می کرد، جنازه اش روی نیمکت پارک پیدا شده و پزشکان علت مرگ را ضعف ناشی از گرسنگی دانستند. این قابل توجه آقای احمدی نژاد و آقای خامنه ای که معتقدند کسی در ایران سر گرسنه به زمین نمی گذارد. رفتگری که آرزویش بازنشستگی بود.

نکته ششم اینکه شورای هماهنگی راه سبز امید در اطلاعیه ای دعوت کرده در 22 خرداد از ساعت 6 تا 8 بعد از ظهر در تهران حد فاصل میدان ولیعصر تا میدان ونک در دو طرف در پیاده رو راهپیمایی سکوت برگزار شود و سه خواسته مد نظر راهپیمایان باشد، آزادی آقایان موسوی و کروبی و تمامی زندانیان سیاسی، درمان عاجل مشکل بیکاری و گرانی در کشور و برگزاری انتخابات آزاد. همینطور دعوت کردند یکشنبه شب 22 خرداد ساعت 10 شب بر بامها الله اکبر گفته شود.

نکته هفتم اینکه هواپیمای خانم مرکل صدر اعظم آلمان بر آسمان ترکیه 2 ساعت معطل شد برای اجازه عبور از آسمان ایران. سخنگوی وزارت خارجه آلمان گفته که این بی احترامی به آلمان است ولی سخنگوی وزارت خارجه ایران گفته که اشکال فنی بوده ولی نگفته که چه اشکال فنی بوده. آقای بروجردی نماینده مجلس گفته که خلبان کد درست نمی داده. خانم مرکل گفته که من تا بحال چنین چیزی را تجربه نکرده بودم و خلبانان هم چنین چیزی را تجربه نکرده بودند.

نکته هشتم اینکه آقای نمازی امام جمعه کاشان و عضو خبرگان رهبری خبر داده که آقای خامنه ای شخصاً دستور دستگیری نیروهای عملیاتی اطراف آقای احمدی نژاد را صادر کرده و دستور داده که از آنها محکم هم بازجویی شود. البته این لابد به این معنی است که شکنجه بشوند و تا بحال هم اعترافات تکان دهنده ای را در مورد مفاسد، ارقام نجومی اختلاس و غیره کردند. همینطور آقای نمازی گفته که آقای مشایی گفته که تا دو سال دیگر که من بخواهم رئیس جمهور بشوم نه آقای جنتی خواهد بود و نه آقای خامنه ای.

نکته نهم اینکه روزنامه تهران امروز از روزنامه های آقای قالیباف با انتشار گزارشی مطرح کرده که آقای مشایی با شخصی به نام العقیلی ارتباط دارد که قاچاق سیگار به ایران می کند و دستوراتی را به دستگاه های مختلف صادر کرده که جلوی کار او را نگیرند.

نکته دهم اینکه هند بدهی دو میلیارد دلاری مربوط به نفتی را که از ایران خریده کماکان به دلیل مشکلات بانکی نمی تواند بپردازد و اصولاً خرید نفت ایران توسط هند کماکان در پرده ابهام قرار دارد.

نکته یازدهم اینکه کارکران شرکت ساسان روز گذشته دست از کار کشیدند، سه نماینده کارگران را راه ندادند، کارگرانی که 220 نفر بیشتر در خط تولید باقی نماندند و در سال 89، 600 نفر از کارگران قراردادی از کارخانه اخراج شدند. این کارخانه که زیانده هم هست از ابتدا دست بنیاد مستضعفان بود بعد به جامعه الزهرای قم منتقل شد و مدتی هم هست که به فردی در بخش خصوص واگذار شده.

نکته دوازدهم اینکه کارگران صابون سازی خرمشهر هم دست به اعتصاب زدند و برای 2 ماه حقوق معوقه این 140 کارگر این کارخانه هم در وضعیت بلاتکلیفی بسر می برند.

نکته سیزدهم اینکه وزیر کار گفته که من کاره ای نیستم که آمار بیکاری را اعلام بکنم و گفته که این از وظایف سازمان آمار ایران است. جالب است که وزیر کار یا آمار بیکاری را نمی داند یا جرات ندارد که اعلام بکند.

نکته چهاردهم اینکه دعوا در شیراز بین دو جناح اصول گرا کماکان ادامه دارد و عملاً استان را به تعطیلی کشانده، حتی بخشدار مربوط به جناح آقای احمدی نژاد و رحیم مشایی را راه ندادند و احتمالاً این سرنوشتی است که در انتظار بسیاری از مدیریتهای کشور و استانهای کشور خواهد بود.

نکته پانزدهم اینکه وزیر خارجه بولیوی طی نامه ای از دولت آرژانتین عذرخواهی کرده و اعلام کرده که وضعیت اسفناکی است و آقای احمد وحیدی وزیر دفاع جمهوری اسلامی که به آنجا سفر کرده ترتیبی داده می شود که در اسرع وقت از بولیوی خارج شود. آقای وحیدی قبلاً فرمانده نیروی قدس بوده و به موجب حکم دادگاه متهم پرونده انفجار یهودیان در آرژانتین است البته متهمان دیگر این پرونده آقای ولایتی، فلاحیان، محسن رضایی و هاشمی رفسنجانی هستند.

نکته شانزدهم اینکه خبرگزاری رسمی سوریه اعلام کرده که آقای بشار اسد فرمان عفو عمومی صادر کرده و تمام کسانیکه در 2 ماه گذشته دستگیر شدند از زندانها آزاد خواهند شد. شورای مخالفین دولت بشار اسد که بیش از 300 نفر در آنتالیای ترکیه جمع شدند تا یک شورای انتقال انتخاب بکنند اعلام کردند که این کافی نیست و آقای اسد باید از ریاست جمهوری و قدرت کناره بگیرد.

اندکی صبر سحر نزدیک است.

 تا فردا شاد، پیروز، موفق و سرافراز باشید.

 به امید پیروزی ایران و ایرانی.

 

Advertisements

برچسب‌ها:


%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: