اجرای حکم زندان سورنا هاشمی و علیرضا فیروزی دو دانشجوی افشاکننده فساد اخلاقی معاون دانشجویی دانشگاه زنجان

بامدادخبر:
دو دانشجوی افشاکننده‌ی فساد اخلاقی معاون دانشجویی دانشگاه زنجان، پس از سه سال روانه‌ی زندان اوین شدند.

به گزارش بامدادخبر، سورنا هاشمی و علیرضا فیروزی دو نفر از دانشجویان دانشگاه زنجان که در جریان افشای فساد اخلاقی دکتر حسن مددی، معاون دانشجویی این دانشگاه در خردادماه سال ۱۳۸۷ نقش اساسی داشتند، صبح امروز (شنبه ۷ خردادماه ۱۳۹۰) جهت سپری کردن دوره‌ی محکومیت شش ماهه‌ی خود روانه‌ی زندان اوین شدند.

سورنا هاشمی، فعال دانشجویی عضو دانشجویان و دانش‌آموختگان لیبرال دانشگاه‌های ایران و علیرضا فیروزی، روزنامه‌نویس و فعال حقوق‌بشر یکی از چند دانشجوی دانشگاه زنجان هستند که به دنبال اعتراضات گسترده‌ی دانشجویی در این دانشگاه در خرداد و تیر سال ۸۷ بازداشت و نزدیک به یک ماه را در زندان زنجان سپری کرده بودند.

این دو دانشجو به دنبال افشای رابطه‌ی غیر اخلاقی معاون دانشجویی دانشگاه با دختران دانشجو، خود از سوی دادگاه به اتهام «اقدام علیه امنیت ملی از طریق برگزاری تجمع غیرقانونی» به ترتیب به یک سال و شانزده ماه حبس تعزیری محکوم شدند که این حکم از سوی دادگاه تجدیدنظر به شش ماه حبس تعزیری و شش ماه حبس تعلیقی به مدت پنج سال کاهش پیدا کرد و سرانجام پس از سه سال صبح امروز به مرحله‌ی اجرا درآمد.

گفتنی است آرش رایجی، پیام شکیبا، بهرام واحدی و حسن جنیدی، چهار دانشجوی دیگری که در جریان این پرونده به زندان محکوم شده بودند پیش از این، دوران محکومیت خود را به اتمام رسانده‌اند

Advertisements

برچسب‌ها: ,


%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: