وضعیت جسمی نامناسب سحرخیز بدنبال اعتصاب غذا

جرس: جرس: بدنبال اعتصاب غذاهای متناوب ماه های اخیر، عیسی سحرخیز بیش از شش کیلو وزن کم کرده و شرایط جسمی مناسبی ندارد.

به گزارش رسیده به جرس، عیسی سحرخیز هم‌اینک در زندان رجایی‌شهر کرج در حبس است و تاکنون، با وجود بیماری و توصیه‌ی پزشکان، نتوانسته از هیچ مرخصی استفاده کند.

بر اساس این گزارش، این زندانی سیاسی در اثر جراحت وارده به از سوی یکی از زندانیان شرور از ناحیه گوش دچار آسیب جدی شده است. ا این در حالی است که بر اثر اعتصاب غذاهای متناوب و تغذیه نامناسب زندان شرایط جسمی وی مناسب نیست و طی ماههای اخیر بیش از شش کیلو وزن کم کرده است.

قرار است این زندانی سیاسی همراه با دیگر زندانیان سیاسی رجایی شهر، از روز یکشنبه اعتصاب غذای نامحدود خود را آغاز می کند.

عضو زندانیِ شورای مرکزی انجمن دفاع از آزادی مطبوعات که بالغ بر یکسال است در زندانهای اوین و گوهردشت و در شرایط بسیار سختی نگهداری می شود، بارها از درد شدید و ازکارافتادگی نسبی پای راست در رنج برده و به بهداری زندان منتقل شده است.

سحرخیز پس از اعلام دادستانی مبنی بر معرفی خود، در دوزادهم تیرماه دستگیر شد و به زندان اوین انتقال یافت. پس از مدتی او را به زندان رجایی شهر کرج، تبعید کردند. سلامت وی مدتی است که به دلیل شرایط جسمی نامناسب و بیماری در خطر است.

تلاش وکیل این زندانی برای مرخصی استعلاجی بارها با شکست رو به رو شده است.

بر اساس رای شعبه 15 دادگاه انقلاب، حداکثر مجازات در نظر گرفته شده در قانون مجازات اسلامی را برای توهین به رهبری و فعالیت تبلیغی علیه نظام (به ترتیب دو سال و یک سال) برای سحرخیز در نظر گرفته است.  علاوه بر آن  پنج سال ممنوعیت از فعالیت‌های مطبوعاتی و سیاسی و نیز یک‌سال ممنوع‌الخروجی از کشور از مجازاتهای این زندانی سیاسی است.

عیسی سحرخیز طی دوران حبس با ارسال نامه های افشاگرایانه از داخل زندان نسبت به تضییع حقوق زندانیان به  دادستان و نهادهای بین المللی شکایت کرده است.

Advertisements

برچسب‌ها: , , ,


%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: