متن پیاده شده روز جمعه 23 اردیبهشت 90

 جمعه 23 اردیبهشت نود سیزده می 2011 میلادی

امروز درباره 16 موضوع صحبت می کنیم.

موضوع اول این که بیش از 36 دانشگاه کشور با اعتصاب یک روزه ی روز یکشنبه 25 اردیبهشت اعلام همبستگی کرده اند. همانطور که دانشجویان گفته اند اصل اعتصاب است و تجمع و تظاهرات در شرایطی مجاز است که خطری نداشته باشد و فقط غرض این است که نشان دهند که دانشجویان اگر بخواهند می توانند دانشگاه را به تعطیلی بکشند.

نکته دوم این که آقای احمدی مقدم رییس پلیس در خصوص این حرکت گفته است که جنبش سبز مرده است که البته این را  برای چندین بار این را اعلام کرده است، که نشانه وحشت ایشان و حکومت از حرکت مردم و دانشجویان است. البته ایشان گفته ما آماده ی سرکوب هستیم اما ظاهرا نمی داند وقتی دانشجویان تصمیم بگیرند سر کلاس نروند از همه قشون ایشان هم کاری بر نمی آید.

نکته سوم این که مهدی محمودیان زندانی شجاع سیاسی که از زندان رجایی شهر به آقای خامنه ای نامه ای نوشته بود و وضع بد زندان ها و شنکجه های جنسی را تشریح کرده بود به سلول انفرادی منتقل شده است. او پیش تر درباره کهریزک و گورهای دسته جمعی افشاگری کرده بود.

نکته چهارم این که محبوبه کرمی از فعالین جنبش زندان و کمیپین یک میلیون امضا برای اجرای حکم سه سال حبس اش به زندان فراخوانده شد.

نکته پنجم این که هشت نفر در آذربایجان غربی اعدام شدند. اما از جزییات این اعدام ها اطلاعاتی در دسترس نیست.

نکته ششم این که سازمان عفو بین الملل گزارشی منتشر کرده که در آن وضع حقوق بشر در ایران را وخیم گزارش کرده است و توضیحاتی درباره نقض حقوق بشر و اعدام در ایران ارائه کرده است.

نکته هفتم این که آقای صادق لاریجانی رییس قوه قضاییه هم به جریان انحرافی که این روزها کد آقای مشایی است به شدت حمله کرده است و گفته است غیر جن گیری و رمالی و سکولاریسم این جریان در فساد اقتصادی هم غوطه ور است. هر چند ایشان توضیح نداده که چرا قوه تحت امر ایشان از مفاسد آقای رحیمی گذشته است.

نکته هشتم این که پاره ای از کارمندان دانشگاه آزاد برای من ای-میل هایی را فرستاده اند و گفته اند مدیریت این دانشگاه در حق آنها هم ظلم می کند و بیرون کردن و لغو قرارداد این روزها بسیار رایج است.

نکته نهم این که در خصوص این دعوا ها که بالا گرفته است گفته شده است که هشت نفر از طرفداران آقای احمدی نژاد به سعید حدادیان، مداحی که علیه مشایی صحبت کرده بود، در مسجدی در خیابان آذربایجان تهران حمله کرد .

نکته بعدی این که سایت  شفاف هم گزارشی داده از شرکتی در جزیره کیش با سرمایه یک میلیون تومان از اطرافیان آقای مشایی تشکیل شده است و در عرض کمتر از چند روز پروژه 540 میلیارد تومانی ساختن محل کنفرانس اجلاس غیرمتعهد ها را با ترک تشریفات مناقصه دریافت کرده است.

نکته یازدهم این که بانک مرکزی چند روزی است دلار در بازار تزریق نکرده است و قیمت دلار تا 1205 تومان بالا رفته است اما اقتصاددان ها معتقد اند که نرخ واقعی دلار بسیار بیشتر از این مبلغ است.

نکته دوازدهم این که مجلس در نامه ای به وزیران آقای احمدی نژآد اعلام کرده است که اجازه دخل و تصرف در دیگر وزارت خانه ها را ندارند و در غیر این صورت مسوول اند و دعوا در این باره بالا گرفته است.

نکته سیزدهم، آقای زاکانی از آقای پشیبانان کودتا و مخالفین فعلی آقای احمدی نژاد نوشته که احمدی نژاد در روزهای که خانه بود بارها اعلام کرده است که 35 میلیون رای دارد و کنایه از این که 12 میلیون رای به خاطر پشیبانی آقای خامنه ای از دست داده بوده در انتخابات و حالا آن رای را به دست آورده است البته درباره این رای خیالی از آقای احمدی نژاد نقل می کنند در جلسه ای که آقای مصلحی و آقای کامران دانشجو حضور داشته اند، وقتی این صحبت مطرح شده آقای مصلحی گفته درباره رای تان بهتر است از آقای داشنجو بپرسید و دیگر این حرف را نزنید که ما می دانیم چگونه آن 24 میلیون رای از صندوق بیرون آمده است .

به هر حال تاکتیک آقای احمدی نژاد روشن است. او با ایجاد بحران و به میدان کشیدن آقای خامنه ای، او را به میدان می کشید و با گذاشتن پوست خربزه زیر پای او خوداش را مظلوم و طرف دعوا با آقای خامنه ای قرار می دهد که بتواند محبوبیتی به دست بیاورد.

نکته چهاردهم این که آقای محمد تقی رهبر گفته اگر آقای لاریجانی مانع نشده بود مسئله رای عدم کفایت رییس جمهور را بررسی می کردیم .

نکته بعدی این که آمریکا از اقدام اروپا برای عدم مذاکره با ایران بر سر داستان هسته ای استقبال کرده است و سخنگوی وزارت امورخارجه آمریکا گفته است که ایران نکته جدیدی ندارد و  وقتی ایران حرف جدیدی ندارد، ادامه مذاکرات بی معنی است.

نکته شانزدهم این که ایتالیا اعلام کرده که دادگاه بین المللی برای قذافی تشکیل می شود و برای او حکم صادر خواهد کرد و سران مخالفین هم عازم واشنگتن می شوند تا درباره گذار لیبی به دموکراسی مذاکره کنند.

اندکی صبر سحر نزدیک است

 به امید پیروزی ایران و ایرانی

Advertisements

برچسب‌ها:


%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: