تایید حکم اعدام حبیب الله لطیفی، دانشجوی زندانی کرد

جــرس: فعالان مدنی در سنندج اعلام کرده‌اند که حکم اعدام حبیب الله لطیفی، دانشجوی زندانی کرد پس از تائید توسط دیوان عالی کشور یک بار دیگر به دایره اجرای احکام رفته است.
به گزارش سحام نیوز به نقل از منابع حقوق بشری از کردستان، حکم اعدام این زندانی سیاسی که قرار بود در ۵ دی ماه ۱۳۸۸ اجرا شود، بعد از اعتراض و تجمع مردم سنندج در مقابل زندان این شهر و درخواست وکلای او، در آستانه اجرا متوقف شد.
به گزارش این منابع خبری، حکم مذکور در ۷ دی ماه سال گذشته به دیوان عالی کشور ارسال شده و پس از ۲۴ ساعت با تائید حکم مجددا به دایره اجرای احکام دادگستری سنندج ارسال شده است.
زمان مشخصی برای اجرای حکم این دانشجوی محکوم به اعدام تعیین نشده است، اما آنطور که مطلعان از این پرونده خبر داده‌اند حکم وی مشمول «وقت احتیاطی» شده و هر لحظه امکان اجرای آن وجود دارد.
بر اساس این گزارش، خانواده لطیفی خبر فوق را تائید کرده‌اند.
بر اساس گزارش‌ها، در کردستان شماری از فعالان مدنی در نامه‌ای که به امضای صدها شهروند سنندجی رسیده است از رهبر جمهوری اسلامی، در خواست «عفو خاص» کرده‌اند.
گفتنی است حبیب‌الله لطیفی، دانشجوی سال آخر رشته مهندسی صنایع در دانشگاه ایلام، روز اول آبان سال ۱۳۸۶ بازداشت و به اتهام «اقدام علیه امنیت ملی و محاربه» به اعدام محکوم شد.

Advertisements

برچسب‌ها: , ,


%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: