بازجویی از حمزه کرمی برای نگارش نامه به دادستان

جرس: حمزه کرمی، زندانی سیاسی که چند روز پیش برای بازجویی در مورد نامه به دادستانی به یکی از سلولهای انفرادی بند ۲۰۹ وزارت اطلاعات منتقل شده بود پس از نه روز سرانجام به بند ۳۵۰ زندان اوین بازگردانده شد.

به گزارش کلمه، این زندانی سیاسی وقتی به بند ۲۰۹ وزارت اطلاعات منتقل می شود ، درباره نامه ای که چندی پیش خطاب به دادستان کل کشور نوشته بود، مورد بازجویی قرار گرفت. این نامه درباره شکنجه هایی بود که به او در مدت گذراندن زندان انفرادی اش وارد شده بود، و در سایتهای خبری نیز منتشر شد.

این در حالی است که انتقال یک زندانی که مشغول گذراندن دوران حبس خود است به بند امنیتی ۲۰۹ و بازجویی دوباره از او خلاف قانون تلقی می شود.
گفته می شود کرمی با پی گیری های دادستان تهران جعفری دولت آبادی سرانجام به بند ۳۵۰ زندان اوین منتقل شده است.

حمزه کرمی در نامه ی خود  به شرح شکنجه هائی که در طول روزهای زندانی بودن در سلول انفرادی و بند ۲۰۹ بر او وارد شده بود، اشاره کرده بود.

وی در نامه اش  تاکید کرده بود که بازجویان برای اخذ اعترافات دروغین سر او را بارها در کاسه توالت فرنگی فرو کرده اند.

کرمی در نامه پنج صفحه‌ای به دادستان کل کشور، نوشته بود که هنگام شکنجه از او می‌خواستند به داشتن رابطه نامشروع با یکی از بستگان نزدیک «یکی از رهبران جنبش سبز» و دو نفر از بستگان نزدیک «یکی از مقامات» اعتراف کند.

به گفته حمزه کرمی، او بارها چنین اتهامی را رد می‌کند اما سرانجام بازجوها سرش را در توالت فرنگی فرو می‌کنند و چون احساس خفگی می‌کند، به اعتراف آنچه آنها می خواستند، تن می‌دهد، آن را می‌نویسد و امضا می‌کند.

وی نوشته بود : مرا شکنجه کردند از جمله بیش از ۲۰ بار سرم را در کاسه توالت فرنگی پر از کثافت کردند و می‌خواستند که آنچه را آنها می‌گویند اعتراف کنم. هرگاه فریاد «یا زهرا» سر می‌دادم، به آن حضرت جسارت می‌کردند. وقتی می‌گفتم: «یا الله»، می‌گفتند خدایت امروز ماییم که هرکاری بخواهیم با تو می‌کنیم.
شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر تهران با رد تجدید نظر خواهی، رای صادره از شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران در مورد “حمزه کرمی” را تایید کرد.

طبق این حکم کرمی از متهمان حوادث پس از انتخابات به یازده سال حبس قطعی محکوم شده است .

وی از سال ۶۸ تا ۷۴ فرماندار ورامین و از سال ۷۴ تا ۸۰ مدیرکل سیاسی دفتر رییس جمهور بوده است. وی همچنین در سالهای دفاع مقدس از فرماندهان دفاع مقدس بوده است.

Advertisements

برچسب‌ها: , ,


%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: