موج گسترده حمايت دانشجويان دانشگاههای سراسر کشور از حرکت اعتراضی ٢۵ ارديبهشت، تحول سبز

طی روزهای اخير، پانزده دانشگاه ديگر کشور نيز، در مورد برگزاری اعتصاب و تجمعاتِ اعتراضی ٢۵ ارديبهشت در دانشگاههای خود، اعلام آمادگی و حضور کرده بودند

تحول سبز: در تداومِ اعلام حمايتهای دانشجويانِ سبز دانشگاههای کشور از فراخوان فعالان دانشجويیِ دانشگاههای تهران و اميرکبير برای برگزاری اعتصاب سراسری و اعتراضِ همزمان در روز ٢۵ ارديبهشت، دانشجويانِ سبزِ دانشگاههای علامه، بهشتی، علم و صنعت و هنر تهران نيز طی بيانيه هايی جداگانه به اين حرکت اعتراضی پيوستند و از حضور خود در اين اعتصاب خبر دادند.

به گزارش صفحه فيس بوک «٢۵ ارديبهشت»، طی روزهای اخير، پانزده دانشگاه ديگر کشور نيز، در مورد برگزاری اعتصاب و تجمعاتِ اعتراضی ٢۵ ارديبهشت در دانشگاههای خود، اعلام آمادگی و حضور کرده بودند.

به گزارش صفحه فيس بوکِ «٢۵ ارديبهشت»، در بيانيه دانشجويان دانشگاه شهيد بهشتی تهران آمده است:

“بار ديگه دانشگاه, اين دژ استواری و ايستادگی از زير تل هجوم استبداد آزادی ستيز, قد راست کرد و مشتاقان آزادی را نويدی دوباره داد که آری دانشگاه زنده است . همزمان با ارديبهشت, اعتراضات دانشجويی با روز کارگر و معلم گره خورد و بار ديگر خواسته صنفی از گلوی جامعه سر برآورد و بن بست سکوت را شکست, چرا که دانشجو هرگز ذلت نمی پذيرد.اعمال فشارهايی از قبيل تفکيک جنسيتی, صدور احکام انضباطی و تعليق برای دانشجويان به بهانه های واهی, جز اين نيست که اقتدار گرايان سعی در استيلای فرمانروايی ولايی در دانشگاه ها دارند. از اين رو و در پی فراخوان دانشجويان دانشگاه تهران و علوم پزشکی برای برگزاری اعتصاب و اعتراض عمومی در روز ٢۵ ارديبهشت, از دانشجويان دعوت به حضور گسترده و فعال و برگزاری تجمعات در تمامی دانشگاه ها می کنيم. چرا که وقتی بيداد بر سرير قدرت می تازد, خاموشی تقوای ما نيست.

همچنين جمعی از دانشجويان دانشگاه هنر با صدور بيانيه ای اعلام حضور خود را در اين اعتراض اعلام نموده و خاطرنشان ساختند “… ما جمعی از دانشجويان معترض دانشگاه هنر، در پی اقدام غير قانونی حکومت در برخورد با دانشجويان به بهانه اسلامی سازی دانشگاه ها، حمايت خود را در اعتصاب سراسری روز ٢۵ فروردين اعلام کرده و از دانشجويان سبز دانشگاه هنر می خواهيم به اين موج عظيم پيوسته و ما را همراهی کنند …”

بر اساس اين گزارش، جمعی از دانشجويانِ سبزِ دانشگاههای «علم و صنعت» و «علامه»، با صدور بيانيه ای هماهنگ پيراموناعتراض ٢۵ ارديبهشت، از حضور خود در اين اعتراضِ هماهنگ خبر داده و آورده اند:

“حال زمان حرکت فرا رسيده است. مخصوصا اينکه همه به چشم ديده اند که تا کنون نيز بيشترين هزينه را همين دانشجويان با اعتراضات و اعتصابهای متعدد پرداخته اند ، پس بايد به اين حرکت ادامه داد و جرقه های کوچک اعتراض را تبديل به شعله های فروزانی کرد که در روزهای خرداد بتواند مبدل به آتشفشانی فراگير شود.

پس برای روشن کردن آتش فروزان خرداد ماه ، از هم کنون بايد کليد را زد و جرقه را روشن کرد . به همين مناسبت ما جمعی از دانشجويان و اساتيد دانشگاههای علم و صنعت ، علامه، دانشگاه بهشتی ، دانشگاه اميرکبير و جمعی از دانشجويان دانشگاههای آزاد شرق و غرب و جنوب و شمال به حرکتی که اعلام کننده آن دانشگاه تهران و علوم پزشکی است می پيونديم و آنرا تأئيد می کنيم و در روز ٢۵ ارديبهشت همراه با ديگر يارانمان در دانشگاه تهران از رفتن به سر کلاسها خودداری کرده و در بيرون از کلاس تجمع اعتراضی خواهيم داشت و مطالباتمان را فرياد خواهيم زد.

در همين رابطه لازم است از هم اکنون اطلاع رسانی گسترده از جانب همه دوستان انجام شود، با توجه به تجارب قبلی اطلاع رسانی فقط بر روی فضای مجازی کافی نيست ، بلکه با پخش اعلاميه و پوستر در داخل دانشکده ها و کلاسها و اماکن عمومی و… بصورت مناسب اين موضوع را به اطلاع همه برسانيد . ما بايد اين حرکت را تبديل يک اعتصاب و اعتراض فراگير در دانشگاههای سراسر ايران کرده و اقتدار دانشجويی را به نمايش بگذاريم و فضای اعتراض را برای ماه خرداد آماده تر کنيم. باشد که اين شروع حرکتی باشد برای اعتراضات و اعتصابات عمومی و مردمی …”

گفتنی است تاکنون تشکل های متعددی از دانشگاههای سراسر کشور، طی صدور بيانيه هايی جداگانه و بعضا مشترک، از خيزش ٢۵ ارديبهشت که جمعی از اعضای انجمن اسلامی دانشگاه تهران پيشنهاد داده بودند، حمايت کرده اند، از جمله : دانشجويان سبز دانشگاه امير کبير، دانشجويان سبز دانشگاه بوعلی همدان، دانشجويان سبز دانشگاه گيلان، دانشجويان سبز دانشگاه آزاد ساری، دانشجويان سبز دانشگاه آزاد رباط کريم، انجمن اسلامی دانشگاه آزاد پيشوا- ورامين، پيام نور مازندران، دانشگاه های چهارگانه شهر تبريز، آزاد واحد علوم و تحقيقات تهران و دانشجويان سبز دانشگاه آزاد لاهيجان.

بر اساس گزارش ها، دانشگاههای ديگر کشور نيز در حال پيوستن به اين اعتراض سراسری در روز ٢۵ ارديبهشت ماه هستند.

Advertisements

برچسب‌ها: , ,


%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: