تداوم چالش احمدی نژاد با وزیر اطلاعات و اخراج وی از جلسه هیئت دولت

جــرس: در حالی که برخی منابع خبری روز چهارشنبه چهاردهم اردیبهشت ماه اعلام کرده بودند که محمود احمدی نژاد در نخستین دقایق تشکیل جلسه امروز هیئت دولت، حیدر مصلحی، وزیر برکنارشده و مجددا بازگشتۀ وزارت اطلاعات را وادار به ترک جلسه کرده، یک سایت نزدیک به دولت نسبت به این خبر واکنش نشان داده و آنرا اتفاقی «متعارف» در دولت ذکر کرد.

همزمان تصاویر منتشره از جلسه روز چهارشنبه هیئت دولت در سایت رسمی دولت، نشان دهندۀ آن است که از حیدر مصلحی، وزیر اطلاعات خبری در این جلسه نیست.
منابع خبری جرس نیز گزارش داده اند که جلسه عصر چهارشنبۀ مجلس شورای اسلامی نیز، به دلیل اقدام امروز دولت (پیرامون مصلحی) تعطیل شده و نمایندگان بحث سوال از رئیس دولت را دوباره به جریان انداخته اند.
گفتنی است بعد از انتشار اخباری در برخی سایت ها و خبرگزاری ها مبنی بر اینکه احمدی نژاد عذرِ وزیر اطلاعات را در جریان جلسه هیئت دولت خواسته و او را «بیرون» کرده، سایت موسوم به «هفت صبح»، نزدیک به اسفندیار رحیم مشایی، رییس دفتر احمدی نژاد در این خصوص نوشت:»یک منبع آگاه در دفتر رییس جمهور، با تکذیب خبر سایت ضددولت فرارو در مورد دستور رییس جمهور به وزیر اطلاعات برای خروج از جلسه هیات دولت، گفته است رییس جمهور پس از خروج وزیر اطلاعات ریاست جلسه را برعهده گرفت که البته نه تاخیر رییس جمهور و نه خروج وزیر از جلسه یک اتفاق نامتعارف نبوده است.»
وی در تشریح این مسئله مدعی شد: اصولا روال کار هیات دولت به این صورت است که همیشه اینگونه نیست که رییس جلسه از ابتدا رییس جمهور باشد و همچنین وزرا به ندرت دقیقا از اول تا آخر در جلسه حضور خود را ادامه می دهند و ورود و خروج به جلسه در زمان های مختلف موضوعی متعارف است.
گفتنی است صبح امروز اعلام شده بود که جلسه هیأت دولت به ریاست محمود احمدی نژاد و با حضور مصلحی برگزار شده، اما چند ساعت بعد برخی گزارش های تایید نشده حکایت از آن داشت که مصلحی به خواست احمدی نژاد جلسه امروز دولت را ترک کرده است.
با وجود این، هنوز هیچ منبع رسمی، گزارشی در این زمینه منتشر نکرده و آنرا مورد تایید قرار نداده است.
سایت فرارو به نقل از منابع مطلع در دولت گزارش داده بود که پس از حضور حیدر مصلحی در نشست روز چهارشنبه هیات دولت، محمود احمدی نژاد از حیدر مصلحی خواسته است که جلسه را ترک کند.
صبح روز چهارشنبه و هفده روز بعد از آغاز تنش میان محمود احمدی نژاد و حیدر مصلحی وزیر اطلاعات، خبرگزاری های رسمی خبر داده بودند که سرانجام این دو مقام دولتی «همزمان» در جلسه هیات دولت حضور یافته اند.
لازم به ذکر است بعد از برکناریِ استعفاگونۀ وزیر اطلاعات و دستور کتبی رهبری جهت ابقایِ وی، چالشی حدود دو هفته ای رخ داد، که منجر به غیبت طولانیِ احمدی نژاد در جلسات هیئت دولت و همچنین شورای عالی انقلاب فرهنگی شد.

منابع خبری جرس روز چهارشنبه گزارش داده اند که جلسه عصر مجلس به دلیل اقدام امروز دولت (پیرامون مصلحی) تعطیل شده و نمایندگان بحث سوال از رئیس دولت را دوباره به جریان انداخته اند. در همین اثنا، نامه احمدی نژاد به رهبری و درخواست حکم حکومتی برای تشکیل نشدن وزارت ورزش نیز، باعث خشم نمایندگان مجلس شده است.

Advertisements

برچسب‌ها:


%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: