پیغام هیلاری به ویلیام برای کشتن رهبران سبز

در حالی که تهران در آستانه دومین «سه شنبه اعتراض» و روز زن بار دیگر قبای امنیتی بر تن  کرده است و در حالیکه بیش از دو هفته از مفقود الاثر شدن رهبران جنبش سبز و همسران شان می گذرد، سایت جوان، وابسته به سپاه پاسداران  در خبری بدون منبع مدعی شد اعضای سازمان مجاهدین خلق در صدد برنامه ریزی ترور یکی از رهبران جنبش سبز و یا محمد خاتمی هستند.

جوان آنلاین که معمولا اخبار اختصاصی خود را به نقل از «منابع مطلع» منتشر می کند، ادعای برنامه ریزی سازمان مجاهدین خلق برای ترور میرحسین موسوی، مهدی کروبی و محمد خاتمی را نیز به همین شیوه بازتاب داده و این درحالیست که در چند سطر پایین تر گزارشی از همکاری «منافقین با سران فتنه سبز» به چاپ رسانده است.

این سایت می نویسد: «مقام مسئول CIA در منطقه طی پیامی به گروهک تروریستی منافقین، از آنها ‌خواست تا ترور موسوی، کروبی و یا خاتمی را در دستورکار خود قرار دهند».

جوان آنلاین سناریوی خود را اینچنین ادامه داده است: «این مقام سازمان جاسوسی آمریکا با نام کد «ویلیام» طی این پیام با ابلاغ «سلام گرم» هیلاری کلینتون به گروه های معارض ایرانی، تاکید کرده است که در صورت ترور یکی از رهبران جنبش اعتراضی در ایران، مسئولیت آن به عهده نظام اسلامی افتاده و آتش اختلاف در بین مردم ایران شعله‌ورتر خواهد شد. وی همچنین با تاکید بر این موضوع که وزارت خارجه آمریکا یک صفحه ویژه تویتر به منظور ارتباط ایرانیان با کاخ سفید ایجاد کرده است خواستار فعال تر شدن ارتباط این افراد از طریق این صفحه شده است».

جوان آنلاین این ادعا را در شرایطی مطرح کرده که تا کنون تنها حامیان دولت در مجلس و لباس شخصی های حکومتی خواستار اعدام و حذف فیزیکی  رهبران جنبش سبز شده اند.

این سایت طی دو هفته گذشته که از مفقودشدن رهبران جنبش سبز می گذرد بارها مدعی شده که تظاهرات اعتراض آمیز روز 25 بهمن با مشارکت سازمان مجاهدین خلق انجام گرفته است.

در همین راستا وزیر اطلاعات نیز در یک برنامه تلویزیونی، اردشیر امیر ارجمند، رئیس کمیته حقوقی ستاد و یکی از مشاوران موسوی را «عامل منافقین» دانست و گفت: «اين فرد با طراحي منافقين از كشور فرار و به فرانسه رفت و مدتي توسط برادرش كه يكي از عناصر جدي منافقين به شمار مي‌رود، مخفي شد».

سناریوی برقراری ارتباط میان اعتراضات جنبش سبز و سازمان مجاهدین خلق، روز گذشته نیز از سوی سایت جوان آنلاین پیگیری شد و این ارگان حکومتی در مطلبی با عنوان «چهره نفاق از 14 اسفند تا 25 بهمن» نوشت: » 14 اسفند هر سال یادآور غائله‌ای است که منافقین به همراه حامیان بنی‌صدر در دانشگاه تهران و اطراف آن خلق کردند. امروز دقیقا 30 سال از آن روز گذشته اما مشاهده مشابهت‌های فراوان در رفتارها، شعارها و مواضع آن روز بنی‌صدر و حامیانش با سران و حامیان فتنه اسرائیلی امروز یعنی اسرائیل و منافقین، ما را بر آن می‌دارد تا این حادثه را مورد بازخوانی مجدد قرار دهیم و آن را با شرایط حال حاضر فتنه‌گران تطبیق دهیم».

کیهان نیز در یادداشت روز خود از انتقال «رهبری فتنه سبز به بیرون» سخن گفته و با ادعای اینکه «تاریخ مصرف کروبی و موسوی برای سرویس های اطلاعاتی غرب تمام شده»، از دست به کار شدن «منافقین» سخن گفته است.

کیهان می نویسد: «سرويس هاي غربي دريافته اند كه تمام ظرفيت هاي فتنه گري در داخل مرزهاي ايران در اثر تدبير حقيقتا هوشمندانه رهبري سوخته و هيچ ظرفيت قابل احيا يا سرمايه گذاري وجود ندارد. آخرين تير در تركش اين است كه تلاش كنند كاركردهاي موسوي و كروبي را به يك هسته جديد در بيرون از ايران منتقل كنند تا از اين به بعد آن هسته به جاي اين دو موضع بگيرد، بيانيه بدهد و… مثل هميشه منافقين جلو افتاده و عهده دار حمالي پروژه شده اند. انتقال به بيرون يعني نااميدي كامل از داخل و اين يعني آخر كار. تجربه 32 سال گذشته نشان مي دهد اتكا به گروهك هاي بيرون مرزها براي ايجاد ناآرامي در ايران ايده اي است كه فقط به درد تفريح مي خورد. منافقين اگر مي توانستند آب دماغشان را بالا بكشند در همان دهه 60 كاري از پيش مي بردند و به دريوزگي در اين مجلس و آن دربار، و آوارگي در اين بيابان و آن بيغوله نمي افتادند. آمريكا به جايي بازگشته كه در سراسر 32 سال گذشته قرار داشته است يعني اميد به براندازي از جانب موجوداتي بي مصرف در كشورهاي غربي كه فقط پشت ميكروفون يا هنگام گدايي مبارزند!»

گفتنی است در سرمقاله روز یکشنبه کیهان نیز که به اهانت به آیت الله موسوی اردبیلی اختصاص داشت، حسین شریعتمداری منافقین را متحدان کروبی و میر حسین موسوی دانسته بود.حمیدرضا ترقی، از وابستگان حزب موتلفه هم به فارس گفته است: «حادثه 25 بهمن اثبات کرد سران فتنه جز منافقین مسلح که قبلا از مردم عبور کرده بودند و رو در‌ روی مردم کشورمان ایستاده و آنها را ترور کرده بودند، مدافع و طرفداری ندارند».

بر اساس این زمینه چینی است که جهان نیوز، نزدیک به بسیج با باز انتشار ادعای جوان، حصر خانگی رهبران جنبش سبز را به نفع خود آنان دانسته و نوشته است: «بهتراست نظام با رافت اسلامي خود حتي اگر لازم شد آنها را براي سالها تحت حفاظت شديد و حصر خانگي و حتي زندان نگه دارد تا اين سناريوي نخ نمای ترور تحقق نيابد».

Advertisements

برچسب‌ها: , , ,


%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: