فعالان و اعضای انجمن اسلامی دانشگاه تهران : در سه شنبه های اعتراض شرکت می کنیم

 

ادوار نیوز: در ادامه اعلام حمایت های دانشجویی از فراخوان تجمعات و تظاهرات اعتراضی حامیان جنبش سبز برای سه شنبه های آخر سال، جمعی از اعضای انجمن های اسلامی دانشگاه تهران، ضمن انتشار بیانیه ای به همین مناسبت، از اعلام حضور خود در ساعت ٣ بعد از ظهر سه شنبه دهم اسفند ماه در سر درب دانشگاه تهران خبر دادند.

به گزارش جرس، جمعی از اعضای انجمن اسلامی دانشگاه تهران و علوم پزشکی این دانشگاه در چهارمین بیانیه این تشکیلات، ضمن محکوم نمودن حصر سران جنبش سبز و دستگیری های گسترده دانشجویان این دانشگاه اعلام نمودند که در اعتراضات سه سه شنبه آخر سال که از سوی مشاوران سران جنبش سبز اعلام گردیده است شرکت می نمایند.
شایان ذکر است که اولین بیانیه این جمع در روز ٢٣ بهمن ماه به به مناسبت سالگرد سی و دومین سال پیروزی انقلاب اسلامی منتشر گردید. متن چهارمین بیانیه انجمن اسلامی به شرح ذیل می باشد :

بیانیه چهارم جمعی از اعضای انجمن اسلامی دانشگاه تهران و علوم پزشکی
بسم الله الرحمن الرحیم
حضور پر رنگ مردم با وجود فضای تهدید و ارعاب ایجاد شده توسط دولت کودتا در اعتراضات ۲۵ بهمن و یكم اسفند ماه نشان داد تا توده های مردم در پی دستیابی بر آرمان های بلند خویش ، همچنان محکم و استوار ایستاده اند و پایان اعتراضات جنبش سبز سرابی است که حاکمیت برای تسکین درد زوال خویش آن را ترسیم نموده و بر آن پافشاری می نماید.
از سوی دیگر تداوم کشتار مردم بیگناه به دست عوامل دولت کودتا و نسبت دادن آن به گروهک مطرود و منفور منافقین و همچنین دستگیری های گسترده و ضرب و شتم مردم توسط نیروهای انتظامی _ امنیتی و معدودی پاسدار و بسیجی جبهه ندیده نشان داد که این دولت نامشروع همچنان در سوق دادن فضای سیاسی کشور به سمت خشونت و ارعاب مصمّم است و التزام معترضین به ارزشهای اخلاقی و پرهیز از هر گونه خشونت متقابل را خاموشی جنبش و عدم تكاپوی آن تفسیر می نماید.

اظهارات سران دولت كودتا و برخی حامیان ایشان و همچنین برخی از شیفتگان قدرت در محكوم نمودن حركت عظیم اعتراضی ٢۵بهمن و از سوی دیگر تداوم وضعیت نامعلوم سران جنبش سبز هشداری به تمامی مردم و آزادیخواهان می باشد كه در صورت عقب نشینی توده ها از اعتراضات و خواسته های به حق خویش دولت كودتا و قدرت طلبان حاكم نقشه های شومی برای انتقام از حركات اعتراض آمیز در سر پرورانده اند و این موضوع اهمیت شركت در تجمعات آتی را بر معترضان دو چندان می نماید.

لذا ما جمعی از اعضای انجمن اسلامی دانشگاه تهران و علوم پزشکی به نمایندگی از دانشجویان این دانشگاه ضمن محکوم نمودن حصر غیر قانونی و غیر شرعی سران جنبش سبز و دستگیری های گسترده دانشجویان و فعالان سیاسی دانشگاه تهران در دو هفته اخیر، ضمن هشدار نسبت به تداوم این وضعیت به سران دولت کودتا اعلام می داریم هم گام با آحاد ملت در اعتراض به این وضعیت در تجمعات سه سه شنبه آخر سال شرکت نموده و از تمامی دانشجویان دانشگاه های تهران دعوت می نمائیم تا به پاس خون به ناحق ریخته شده برادران و خواهران خود در بیست ماه گذشته در این اعتراضات شرکت نمایند. دیدار ما با یاران دبستانی مان سه شنبه دهم اسفند ماه ، ساعت سه بعد از ظهر ، سر در دانشگاه تهران .

والعاقبة للمتقین
جمعی از اعضای انجمن اسلامی دانشگاه تهران
گفتنی است در همین راستا، ۱٨ تشکل دانشگاه آزاد و گروههای مختلف دانشجویی نیز، از اعلام حضور خود در سه شنبه های اعتراضی خبر داده اند.

Advertisements

برچسب‌ها: , ,


%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: