طنین شبانه تکبیر در آستانه دهم اسفند و همزمان با انتشار خبر بازداشت رهبران جنبش

جرس: بنا به گزارش منابع خبری و شاهدان عینی، شامگاه دوشنبه پس از انتشار خبر بازداشت احتمالی راهبران جنبش، بطور خودجوش بانگ الله اکبر و مرگ بر دیکتاتور و همچنین یاحسین میرحسین و یا مهدی شیخ مهدی بر فراز بامهای تهران و شیراز طنین افکند.

به گزارش جرس، در آستانه دهم اسفند و راهپیمایی اعتراض آمیز در واکنش به حصر و ربایش و بازداشت احتمالی میرحسین موسوی و مهدی کروبی، حامیان جنبش سبز ندای شامگاهی الله اکبر و مرگ بر دیکتاتور را از سر گرفتند و این بار دو غریو «یا حسین میرحسین» و «یا مهدی شیخ مهدی» نیز به آن افزوده شد.
این درحالی بود که امروز منابع خبری گزارش داده بودند که نهادهای امنیتی و همچنین دادستانی به منازل برخی شهروندان تلفن و تهدید کرده اند كه مبادا برای شعار دادن به پشت بام های خود بروید و از آنها خواسته شده است این پیام را به همسایگان و خویشاوندانشان اطلاع دهند.

از آسمان شهر صدای تکبیر می‌آید!

در همین رابطه مهدی خزعلی در وبسایت خود نوشت: الان که این سطور را می نگارم, 20 دقیقه است که صدای تکبیر قطع نمی شود, شاید بیش از یک سال است که علی رغم فراخوان به تکبیر شامگاهی- در نزدیکی منزل ما – کسی تکبیر نمی گفت , اما امشب شور و هیجان تکبیر مثل تیرماه پارسال بود, نمی دانم اینها که می گویند جنبش مرده است, از مرده هم که صدایی در نمی آید, این الله اکبرها ز چیست! این فریادها ز کیست؟ شاید مردگان سر از قبر درآورده و تکبیر می گویند! مردگان را بر بام چکار!

اما راست می گویند, این مردم مرده اند, اگر مرده نبودند که اوضاعشان این نبود! کفنشان را – ببخشید شهیدشان را – می دزدند و باتومی هم حوالت می دهند تا مردم بگویند » صد رحمت به کفن دزد اولی! »

مهدی خزعلی

دوشنبه ۰۹ اسفند ۱۳۸۹ ساعت

Advertisements

برچسب‌ها: , , , , , ,


%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: