راهپیمایی دهم اسفند (۱)

13:04 شاهدان عینی به بی بی سی می گویند اطراف پل کریم خان و خیابان وصال در تهران علیرغم حضور وسیع نیروهای ضد شورش و بسیج، نخسین هسته های تجمع معترضان و مخالفان به طور غیر متمرکز شکل گرفته است.

13:00 برخی از گزارش ها حاکی از اعلام همراهی زندانیان سیاسی زندان رجایی شهر کرج از تجمعات معترضان و مخالفان حکومت ایران است.

12:55 در حالی که معترضان و مخالفان در ایران آماده برگزاری تجمعات اعتراضی در این کشور می شوند، اداره هواشناسی تهران هوای امروز پایتخت ایران را ابری همراه با بارش برف و باران اعلام کرده است.

12:39 احمد سلامتیان نماینده پیشین مجلس و تحلیلگر مسائل سیاسی ایران به بی بی سی می گوید از آنجایی که هیچ حکم قضایی برای میرحسین موسوی و مهدی کروبی صادر نشده است کلمه مناسب برای توضیح وضعیت آنها گروگانگیری است.

12:28 در واکنش به اظهارات حید مصلحی، وزیر اطلاعات ایران که دو نوبت تجمع مخالفان را انکار و آن را ازدحام خرید شب عید نوروز خوانده بود، برخی از فعالان و معترضان ایرانی در سایت ها و  شبکه های اجتماعی نوشته اند: «امروز همگی ساعت 5 عصر برای خرید عید به خیابان ها می رویم.»

12:22 یک شاهد عینی از تهران می گوید مقابل مسجد الجواد در میدان هفت تیر، جمع زیادی از ماموران ضد شورش مستقر شده اند. شاهد عینی می گوید مسجد الجواد به محلی برای رفت و آمد نیروهای امنیتی بدل شده است.

12:16 سازمان گزارشگران‌ بدون مرز بار دیگر از شورای حقوق بشر سازمان ملل خواسته تا در اجلاس آتی خود در ماه مارس ٢٠١١ ایران را برای «نقض فاحش حقوق بشر » محکوم و گزارشگر ويژه‌ای را برای بررسی و گزارش از وضعیت حقوق بشر در این کشور تعیین کند.

12:12 گزارش ها از تهران حاکی است از کوچه های منشعب از خیابان مطهری (تخت طاووس) صدای الله اکبر و مرگ بر دیکتاتور شنیده می شود.

12:00 غلامحسین محسنی اژه ای، سخنگوی قوه قضائیه ایران گفته است انتقال رهبران مخالف دولت این کشور به زندان حشمتیه صحت ندارد.

11:57 شاهدان عینی به بی بی سی می گویند ون های ضد شورش در میدان انقلاب تهران مستقر شده است.

رسالت در حال انفجاره مردم باماشين راه نيرو هاي سركوب گرو بستن

kanoonjb.com

ازميان نامه هاي رسيده به كانون :همونطور كه گفتم مردم تو ميدون رسالت جمع شدن , مزدورا اساسي غافلگير شده بودن ,دوستان اطلاع رساني كنيد رسالت در حال انفجاره مردم باماشين راه نيرو هاي سركوب گرو بستن.

آخرین خبر از تهران فیسبوک 25 بهمن: اینجا همه کوره آتیشن، هم ترس و هم شوق، انقلاب و ولیعصر و چهار راه ولیعصر پر گارده..

imageupload.org

آخرین خبر از تهران: اینجا همه کوره آتیشن، هم ترس و هم شوق، انقلاب و ولیعصر و چهار راه ولیعصر پر گارده، شنیدم که بسیج هم داره سازماندهی می کنه، برا تظاهرات خیابانی، البته ساعت 4، خدا بخیر کنه، بارون میزنه و شاید از گاز اشک آور کمی ملت راحت شن، بارون و رحمت خدا رو به فال نیک میگیرم.(http://www.facebook.com/25bahman#!/25bahman/posts/145548955510104)

طنين شعار مرگ بر ديكتاتور خيابان مطهري را پركرده است

kanoon.strangled.net

من الان از مطهري ميام ,تظاهرات شروع شده ,يه اين صورت كه مردم دسته دسته جمع شدن و دارن تيكه تيكه بهم ميپيوندن ,شعارمرگ بر ديكتاتور….

تهران بار دیگر به پادگان نظامی تبدیل شد

خبرگزاری حقوق بشر ایران – رهاناتعداد زیادی از نیروهای امنیتی در حال حاضر در منطقه‌های مختلفی از شهر تهران مستقر شده‌اند. 

حضور سنگین نیروهای امنیتی در پایتخت در حالی صورت می‌گیرد که امروزة سه‌شنبه ۱۰ اسفند ماه از سوی مشاوران مهدی کروبی و میرحسین موسوی، روزی برای راهپیمایی در اعتراض به بازداشت میرحسین موسوی و همسرش و مهدی کروبی و همسرش مشخص شده است.

به گزارش خبرنگار رهانا، سامانه‌ی خبری «خانه حقوق بشرایران» در مناطق مختلفی چون میدان ولیعصر و چهار راه ولیعصر، خیابان و میدان انقلاب، میدان امام حسین و خیابان و میدان آزادی، تعدادی زیادی از نیروهای امنیتی و گارد ویژه مستقر شده‌اند.

‫در میدان آزادی، اتوبان جناح، اطراف خیابان آذربایجان و خیابان‌های منتهی به میدان انقلاب و آزادی حضور پرتعداد نیروهای انتظامی و نیروهای گارد ویژه به چشم می‌خورد.

این در حالی است که میرحسین موسوی و مهدی کروبی به همراه همسران‌شان از دو روز مانده به ۲۵ بهمن ماه در خانه‌های خود بازداشت شده و از چند روز پیش به زندان حشمتیه تهران منتقل شده‌اند.

Advertisements

برچسب‌ها: , , ,


%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: