فر- افکنی وزیر اطلاعات – سید ابراهیم نبوی

ضع کنونی این وزارت باید ترسید، بقول مرحوم گل آقا از گاو باید ترسید چون هم عقل ندارد هم شاخ دارد.

 

من که از خودم خجالت کشیدم. درست است که ما ضدانقلاب و فتنه گر و مخالف نظام و مساله دار هستیم و طبیعتا باید خوشحال باشیم که دشمنان مان آدمهای گاگولی می باشند، ولی اگر خدای ناکرده متن مصاحبه تلویزیونی وزیر اطلاعات در برنامه دیشب به یک زبان دیگر ترجمه شود و این خارجی های کم عقل، برخلاف ما که خیلی با عقل می باشیم، آن را گوش بدهند، بعدا به ما بگویند » این وزارت اطلاعات است شما دارید و این قدر از آن می ترسید؟ » چطور سرمان را بلند کنیم؟ چطور توی چشم آقای آندره و آقای مارتین نگاه کنیم؟ آن وقت چطوری دلیل بیاوریم که این آقای حیدر مصلحی خیلی وزیر اطلاعات وحشتناکی است و پدرمان را درآورده و روزگارمان را سیاه کرده و قس علیهذا. در همین رابطه برخی مواردی که در سخنرانی افشاگرانه وزیر اطلاعات آمده بود که لازم است به آن توجه کنیم بشرح زیر است:

اول، ایشان فرمودند که سران فتنه با منافقین رابطه تنگاتنگ داشته اند، ما می دانستیم تنگ است ولی هیچ وقت نمی دانستیم تا این حد تنگاتنگ است، وزیر اطلاعات گفت » اردشیر امیر ارجمند با رافت اسلامی از زندان آزاد شد و به فرانسه رفت و مدتی در آنجا در خانه برادرش بصورت مخفی زندگی می کرد. و این برادر از سران منافقین بود» اولا ما نفهمیدیم این برادر که جزو سران منافقین بود کی بود؟ اگر بناست هر کسی که عضو مجاهدین خلق بود، برادرش یا اقوامش مجازات بشوند، کی مهم تر از شیخ علی تهرانی که هم عضو مجاهدین بود، هم در تمام دوران جنگ با خواهر آیت الله خامنه ای در عراق هر هفته به نفع مجاهدین خلق سخنرانی می کرد، هم با دستور آقا به ایران برگشت و دارد زندگی اش را خوش و خرم می کند. اگر بناست کسی مجازات شود ایشان از همه اولی تر است. در میان همه اصولگرایان، یک برادر یا خواهرشان در اردوگاه نجف اشرف است، اگر اطلاعات ندارید از آقای شایانفر بپرسید تا ایشان اخبار خانوادگی شان را خدمت تان تقدیم کنند. بعد، نفهمیدیم که آقای امیر ارجمند در فرانسه برای چی خودش را مخفی کرده بود؟ و اصولا از کی مخفی کرده بود؟ و وزارت اطلاعات ایران از کجا فهمید ایشان خودش را در فرانسه مخفی کرده؟ و مخفی کردن یک آدم در فرانسه چه فایده ای دارد؟

دوم، به گفته وزیر اطلاعات، بیانیه های میرحسین موسوی را آقای امیر ارجمند نه تنها می نوشت بلکه آنها را خودش طراحی می کرد. و نفهمیدیم که اگر این بیانیه ها را به جای اینکه خودش طراحی بکند، خودش هم بنویسد چه فرقی دارد با اینکه بیانیه ها را یکی دیگر طراحی بکند، و خودش بنویسد. یا خودش طراحی بکند و یکی دیگر بنویسد. و اینکه چه اشکالی دارد آدم این دو کار را با هم انجام بدهد و یا یکی یکی انجام بدهد.

سوم، مهم ترین دلیل فتنه گر بودن آقای کروبی نیز چنین گفته شد که اطرافیان آقای کروبی که احتمالا منظور آقای عبدی و کرباسچی و قوچانی و ابطحی بودند، خیلی انسان های متکبر و دارای نخوت و خود بزرگ بین بودند. البته ما هم بعضی اوقات چنین احساس هایی می کردیم، ولی هیچ وقت فکر نمی کردیم مغرور بودن یا خود بزرگ بین بودن، جرم باشد. وگرنه ما خودمان از همه شان بیشتر مجرم بوده و زودتر خدا کند یک کسی ما را مجازات کند که خودبزرگ بین نمانیم. و معلوم شد که آقای مجتبی واحدی سخنگوی آقای کروبی از بی بی سی و صدای آمریکا استفاده می کرد برای انتشار نظراتش و این موضوع خیلی ما را ناراحت کرد. بهتر بود ایشان هم برای انتشار نظراتش از صدا و سیمای جمهوری اسلامی استفاده می کرد. به طریق اولی نفهمیدیم که چرا استفاده از بی بی سی و صدای آمریکا اشکال دارد ولی استفاده آقای احمدی نژاد از همه رسانه های اسرائیلی و آمریکایی و غیره اشکال ندارد؟ البته به نظرم باز بی بی سی را می شود یک جوری لایی در کرد، ولی این نخوت خیلی چیز بدی است.

چهارم، در یک فیلم » سر مخفی قاتل ناپیدا» که در آن تعدادی از جواسیس اسرائیل در تاریکی به یک چیزهایی اعتراف می کردند و آدم از دیدنش می ترسید، دائما کی برد کامپیوتر نشان داده می شد. از طرفی گفته می شد که برای جاسوسی ده میلیون دلار جایزه می دهند. ما در طول هفت هشت سال جاسوسی برای همه سرویس های دشمن هیچ وقت نشنیدیم به کسی ده میلیون دلار جایزه بدهند، آن هم برای جاسوسی. مگر پول علف خرس است؟ فوقش پنج تا ده هزار دلار بدهند. به نظرم کسی اطلاعاتی را به آقای مصلحی با قیمت بالا فروخته و گفته نرخ همین است، حیدر جان! بابا! راه دوری نری ها! نرخ این نیست، اینها می خواهند سرت را کلاه بگذارند این حرف ها را می زنند.

پنجم، در تحلیل سقوط حکومت های » تونس و مصر و لیبی» فرمودید که این نقطه عطف موضوع 25 بهمن است، یعنی جنبش سبز که قبلا فرموده بودید نابود شده، نه تنها نابود نشده، بلکه به شکل جدیدی احیاء شده. و تحلیل کردید که » علت این جنبش ها فرسودگی نظام استکباری است که باعث شده تونس و مصر سقوط کند، البته بدنه اش اسلامی است.» جناب مصلحی عزیز! این جنبش مصر و تونس چند بار باید توی دهان شما و مقامات معظم بزنند تا بفهمید که هیچ ربطی به اسلام و انقلاب اسلامی ندارند. البته خودتان گفته اید که » یک تحلیل دیگر این است که خود آمریکایی ها این کار را کرده اند.» یعنی این انقلابات دو منشاء ممکن است داشته باشد، یکی قدرت آمریکا و یکی ضعف آن. برادر من! این چه تحلیلی است؟ تحلیلی که از یک طرف ریشه در توانایی آمریکا و سر دیگرش ریشه در ناتوانی این کشور دارد چه نتیجه ای دارد؟ حالا تونس و مصر قبول، لیبی که بزرگترین کشور حامی سیاستهای آقای احمدی نژاد و آقای خامنه ای بود و ضدآمریکایی تمام عیار بشمار می آمد چیست؟ این یکی را با چه تحلیل می کنید؟ در لیبی نه آمریکا قدرت عمل داشت و نه حکومتش با اسلام مخالف بود. جنبش مردم در لیبی نشان داد که انگیزه این انقلابات فقط مبارزه با استبداد فردی است، یعنی همان که در ایران هم هست.

ششم، فرمودید که در 25 بهمن مردم برای خرید عید به بازار رفته بودند. البته حدس می زنم که شما بین عید قربان و غدیر و نوروز قاطی کردید، ولی خرید عید مربوط به عید نوروز است، نوروز اول فروردین است، زمان خرید نوروز هم از بیستم اسفند است تا آخر اسفند. 25 بهمن چه ربطی به خرید نوروز دارد؟

هفتم، در مصاحبه تان فرموده اید که استکبار می خواست شبکه های اجتماعی را استفاده کند، ولی موفق نشد، و فقط ضد انقلاب و سلطنت طلب ها و منافقین آمدند. از آن وزیر گمنام درخواست می شود لااقل معنای کلماتی که استفاده می کنند، حداقل از مسولش بپرسند که بعد جلوی دوربین سه نشود. منظور از شبکه های اجتماعی احتمالا جمع کارگران و زنان و معلمان نیست، بلکه وب سایت هایی است مثل فیس بوک که اتفاقا ماجرای 25 بهمن و انقلاب مصر را آنها سامان دادند و خواهند داد.

هشتم، فرموده اید که فتنه 88 چنان پیچیده است که وزارت اطلاعات تا حالا 20 درصد آن را کشف کرده است. مرد حسابی! این فتنه 60 درصدش علنی است، شما چه وزیر اطلاعاتی هستید که قدرت جمع آوری اطلاعات آشکار را ندارید.

نهم، در مصاحبه سه بار از واژه » فر- افکنی»( Far Afkani) به جای » فرا- فکنی»( Farafekani) استفاده کردید. عزیزمن! پسر جان! این که انگلیسی یا فرانسه نیست که بلد نیستید تلفظ کنید. اصلا کی گفته لغت های سخت را استفاده کنید، یک چیزهایی را بگوئید که بلدید.

دهم، واقعیت این است که ما از وزارت اطلاعات قبلا می ترسیدیم، چون فکر می کردیم که اطلاعات دارد و کارشناس هم دارد. حالا مثل اینکه همه شان رفته اند گل بچینند. مهم ترین نتیجه ای که از مصاحبه وزیر اطلاعات حاصل شد این بود که وزارت اطلاعات هیچ سند و مدرکی جز اینکه جنبش سبز همان است که همه می دانند ندارد و کل شایعات این وزارتخانه و نظرات رهبری بر باد است. البته از وضع کنونی این وزارت باید ترسید. بقول مرحوم گل آقا از گاو باید ترسید، چون هم عقل ندارد هم شاخ دارد.

Advertisements

برچسب‌ها: ,


%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: