راهپیمایی اول اسفند (۱۲)

18:56 وبسایت «تهران بیورو» می نویسد که بسیاری از پرسنل امنیتی در روز یکشنبه صورت های خود را برای جلوگیری از شناسایی شدن پوشانده بودند؛ یعنی در مقایسی بسیار وسیعتر از سال گذشته.

18:31 نیویورک تایمز در گزارشی درباره حوادث یکشنبه نوشت که به گزارش وبسایت های مخالفان و شاهدان عینی، علیرغم حضور گسترده نیروهای امنیتی، و علیرغم بارانی بی وقفه، گروه های بزرگی از تظاهرکنندگان در سراسر تهران تجمع کردند.

18:22 وال استریت ژورنال در گزارشی می نویسد: «برای دومین بار طی یک هفته، مخالفان در ایران روز یکشنبه ده ها هزار نفر از هواداران خود را به خیابان های سراسر این کشور کشیدند که خواستار پایانی بر حکومت جمهوری اسلامی شدند.»

19:18 صدای الله اکبر معترضان در بعضی از محله های تهران شنیده شده است.

18:50 یک شاهد عینی از شهر کردنشین سردشت به بی بی سی فارسی گفت بازار این شهر امروز کاملا تعطیل بوده و مردم در اعتصاب بوده اند.

18:45 وب سایت کلمه، نزدیک به میرحسین موسوی، تصویری را از در آهنی نصب شده در سر کوچه بن بستی که منزل آقای موسوی در آن قرار دارد، منتشر کرده است.

18:42 حمید دباشی، استاد دانشگاه کلمبیا، در برنامه شصت دقیقه تلویزیون بی بی سی فارسی گفت: «با حصر میرحسین موسوی، ماندلای ایران متولد شده است.»

18:39 مجتبی واحدی، مشاور مهدی کروبی، در برنامه شصت دقیقه تلویزیون بی بی سی فارسی گفت آقای کروبی در حصر کامل خانگی است اما بعضی از نیروهای امنیتی محاصره کننده و همدل با جنبش سبز، خبرهایی جزئی از وضعیت آقای کروبی را به دوستان او می دهند.

17:45 در ویدئوی جدیدی که بر روی سایت یوتیوب قرار گرفته، تصویری از در آهنی نصب شده در سر کوچه منتهی به منزل میرحسین موسوی مشاهده می شود. وبسایت کلمه، دیروز به نقل از «کارمندان نهاد ریاست جمهوری» نوشته بود که همزمان با عزل محافظان آقای موسوی، عملیات نصب میله های آهنی در برابر منزل شخصی او آغاز شده است.

17:40 وبسایت های نزدیک به مخالفان دولت ایران نوشتند: «با تاریک شدن هوا در پایتخت، تعداد تجمع های معترضان و تعداد افراد شرکت کنننده در این تجمع ها، افزایش یافته است.»

17:30 وبسایت «عدالت برای ایران» با انتشار بیانیه ای از مردم ایران خواست که در شناسایی کسانی که به سوی معترضان شلیک می کنند، به این نهاد کمک کنند. امروز گزارش های تایید نشده ای از تیراندازی به معترضان در میدان هفت تیر تهران و کشته شدن یک نفر در این میان، حکایت داشت.

17:25 شاهدان عینی از تهران می گویند که امروز از برخی از ماشین های آمبولانس برای بازداشت معترضان استفاده شده است.

17:18 شاهدان عینی از شیراز می گویند: «امروز تجمعات شیراز از روز 25 بهمن گسترده تر بود.»‬

17:15 شاهدان عینی از شیراز می گویند: «امروز حضور افراد مسن در تظاهرات گسترده بود. افراد مسن هنگامی که مشاهده می کردند فردی بازداشت شده، دخالت می کردند و زمینه آزادی آن ها را فراهم می کردند. در نمونه ای یک زن مسن در یک ماشین ون را باز کرد و افراد بازداشت شده را به بیرون هدایت کرد.»

17:05 وبسایت جرس، در گزارشی جدید نوشت: «تجمعات مردمی  اول اسفند به رغم تمام فشارهای امنیتی.»

Advertisements

برچسب‌ها: , , , ,


%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: