در آستانه کودتای دوم

بیانیه شماره 12 میر حسین موسوی درکمترین کلمات، دقیق ترین تحلیل را از رخدادهای هفته سوم شهریور 1388 بدست می دهد:» مردم ایران! کاملا پیداست که تلاش‌های شما برای بازگرداندن آرامش به جامعه قرار نیست با پاسخی خردمندانه روبرو شود. روزهایی خطیر در پیش‌رو قرار گرفته است. دستگیری كسانی چون دكتر بهشتی یك نشانه است كه از حوادثی سهمگین‌تر خبر می‌دهد.»

رئیس جمهور منتخب مردم حتما اطلاعات دقیقتری دارد، اما حرف و حدیث های هفته، خبر از «روزهای خطیر» و » حوادث سهمگین » می دهد. همه چیز حاکی است که کودتا چیان آماده شده اند تابا کودتای دیگری بر وضعیت شکننده تعادل قوای سیاسی غلبه کنند و پیش از حضور میلیونی مردم در روز قدس و بازگشائی مدارس و دانشگاهها،» چشم فتنه» رادر بیاورند.

طالبان شیعی که درسی سال گذشته به روش روسی کودتای خزنده خود را پیش برده اند، گمان می بردند باکودتای دقیقا برنامه ریزی شده خود به هدف نهائی رسیده وموانع استقرار حکومت اسلامی در ایران رااز سر راه برداشته اند. حکومتی که برخی از برنامه های آن مانند » انقلاب فرهنگی» دوباره و تغییر کلیه کتب درسی بر مبنای اندیشه » مصباح یزدی» ـ که اکنون پیداست پیوند عضوی با تفکر آیت اله خامنه ای دارد ـ در این هفته آشکارا اعلام شد.

اعلام بی پرده این مطلب که» نظام یعنی یک نفر» و به گفته آیت اله منتظری« صریحا  می گویند ملاک رای یک نفر است»، سخنان فرمانده سپاه، اظهارات سردار على فضلى، فرمانده سپاه سيدالشهدای استان تهران، همه به تعبیر رهبر انقلاب اسلامی می رسد که حوادث انتخابات را «رزمایش» توصیف کرد. رزمایشی که هنوز پایان نیافته است و سردار فضلی  چنین توصیفش می کند:»ما فتنه بزرگى را پشت سر گذاشتيم كه شبيه آن را در تاريخ انقلاب نديده بوديم. هم اكنون زمزمه هاى تحركاتى در مراكز آموزشى شنيده مى شود و ما بايد در اين خصوص با وحدت رويه اى كه مولاى ما از ما توقع دارند در اين زمينه هوشيار باشيم و برخورد مناسبى در اين خصوص بنماييم.»

» مولای ما»  عنوان جدیدی برای آِیت اله خامنه ای است که او را درمقام» امام علی» قرار می دهد و رویکرد» حکومت اسلامی» رابیشترعیان می کند که گفتمان سیاسی  خود را،نه در عصرنو، بلکه صدر اسلام به روایت طالبان  شیعی می یابد.

آیت اله مهدوی کنی هم که بعد از مدتها اشکار سخن می گوید، به شیوه ای میر حسین موسوی رابه آشتی با رهبرانقلاب فرا می خواند که یاد آور صلح «امام حسن» با «معاویه» است.  و سیدعلی حسینی خامنه ای چه » علی» باشد یا» معاویه» کمر به قتل میر حسین موسوی و مهدی کروبی بسته است.

بینشی که به فرماندهی «رهبر» تدارک » روزهای خطیر» و » حوادث سهمگین» را می بیند، به نوشته سایت» نوروز« پاسخ تندی به اعتراض اخير آيت‌الله صافی گلپايگانی داده و ايشان را تلويحا از دخالت در امور حکومتی منع کرده است.»

اکنون می توان دید که تغییرات در قوه قضائیه هم برای تبدیل همه این قوا به سنگر کودتابوده است.

» واهی» خواندن تقلب انتخاباتی توسط صادق لاریجانی و ادامه اقدامات کودتائی بدستور جانشین سعیدمرتضوی، هنوز اولین نشانه هاست.

کودتاچیان که جز اسلحه و شکنجه سلاحی ندارند و از » تور قانون» هم برای قانونی نشان دادن جنایات خوداستفاده می کنند، این هفته هم راه رابرکمترین امکان انعکاس صدایی غیر از خودشان

بستند. مراسم شب قدر لغو شد وحتی بزرگداشت آیت اله طالقانی در سالمرگش ممکن نشد.

و درست درهمین روزها فرزند «سید الشهدای انقلاب اسلامی» یعنی آیت اله بهشتی هم دستگیر شد. و این دو نشانه همزمان بود : پایان عصر خمینی و جمهوری اسلامی تاسیس شده توسط او که دیگر نه اسلامی است و نه جمهوری ؛ و حمله به خاکریز موسوی.

پیش ازاین هم حاملان اندیشه » فاشیستی ـ توتالیتری» ـ به گفته محمدخاتمی –  فرزندمهدی کروبی را دستگیر و دفتر سایت  و حزبش را مهر وموم کردند.

کودتاچیان در پی اسنادی هستند که تیتر اول کیهان تهران در فرمان حمله، خبر داده بود از سازمان سیارسیده و میرحسین موسوی بیانیه یازدهم خود را بر اساس آنها نوشته است. اسنادی که جعل خواهد شد و به شایعات قوی این روزها واقعیت خواهد بخشید: دستگیری موسوی و کروبی. واقعیتی که برخی از چهره های سیاسی خارج از کشور نیمه شب چهارشنبه از » نزدیکی» آن مطلع شدند.

اخبار موثق حاکی است مهندس موسوی هم از این ماجرا با خبر است. مهدی کروبی و خاتمی پیشترگفته بودند هرنوع هزینه ای را می دهند و عقب نشینی نمی کنند.

بیانیه مهندس موسوی هم،  سخن کروبی وخاتمی را تکرار می کندو فراتر می رود تا از شکست باطل خبر دهد.

دقت کنید! روی سخن موسوی بامردم ایران است:

مردم ایران !

خبر دستگیری برادران عزیز آقایان دكتر سید علیرضا بهشتی و مهندس مرتضی الویری مسئولان كمیته پیگیری امور آسیب دیدگان حوادث ایام اخیر و سردار مقدم مسئول كمیته ایثارگران ستاد انتخاباتی اینجانب موجی از شگفتی و ابهام در دلبستگان به نظام اسلامی ایجاد كرده است. آنان به بند كشیده شده‌اند در حالی كه جرمی جز پیروی از راه انقلاب و دفاع از اجرای عدالت در مورد خون‌های به‌ناحق ریخته شده و كمك به خانواده بی‌گناهانی كه پس از انتخابات به زندان افتاده‌اند ندارند. آنان اینک در زندان به سر می‌برند در حالی که عاملان فجایع اخیر آزادند و مسئولان ادعا می‌كنند حتما به جنایاتی كه رخ داده است رسیدگی خواهند كرد. آیا با از بین بردن اسناد جنایت و در بند کردن کسانی که حقوق قربانیان را پیگیری می‌کردند این کار را انجام می‌دهید؟

المرء یحفظ فی ولده. حرمت انسان‌ها در فرزندانشان پاسداری می‌شود. مردم اینك از مدعیان پرچمداری انقلاب اسلامی می پرسند حرمت شهید مظلوم انقلاب آیت الله دکتر بهشتی را در خاندان او چگونه رعایت کرده‌اید؟

مردم ایران!
کاملا پیداست که تلاش‌های شما برای بازگرداندن آرامش به جامعه قرار نیست با پاسخی خردمندانه روبرو شود. روزهایی خطیر در پیش‌رو قرار گرفته است. دستگیری كسانی چون دكتر بهشتی یك نشانه است كه از حوادثی سهمگین‌تر خبر می‌دهد. اما باطل رفتنی است و آن چیزی كه به مردم سود می‌رساند باقی می‌ماند. و اما ما ینفع الناس فیمكث فی الارض. آرامش و هوشیاری خود را حفظ كنید. سلسله حوادث جدیدی كه آغاز شده است به مانند دیگر تحركات كور این ایام برای مخالفان شما جز خسارت باقی نخواهد گذاشت. مراقب باشید كه آنها شما را تحریك نكنند و به هنگام نابود كردن خود به كاشانه و كشورتان لطمه نزنند.
اینجانب به ویژه هتك حرمتی كه از بهشتی مظلوم شده است را به فرزندان آن شهید و شاگردان و پیروان و دوستداران او و تمامی دلبستگان به انقلاب و اسلام تسلیت می‌گویم و از خداوند آرزومندم ضایعه‌ای كه با این عمل در قلب مردم ما ایجاد شده است با جاودانه كردن آبروی این خاندان جبران شود.»

مردم ایران!

دستگیری موسوی و کروبی ، نه پایان که آغازی دیگر برای جنبش مدنی ایران است. ملت ایران را نمی توان دستگیر کرد. آزادی را هیچکس قادر نیست دستبند بزند.در روزهای خطیر  حوادث سهمگین، خونسردی ووحدت خودرا حفظ خواهیم کرد.

حمله کودتا چیان از ترس است. پیروزی باماست.

برچسب‌ها: ,


%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: